Co si zabalit do porodnice?

Blíží se termín vašeho porodu a vy už pomalu začínáte balit věci, které si sebou vezmete do porodnice? Lámete si hlavu, co vše budete potřebovat vy i vaše miminko? Máte strach, ať na něco nezapomenete? Myšlenky na samotný porod jsou jistě více než stresující, i když v posledních dnech těhotenství už to chce mít každá nastávající maminka za sebou.  Proto nenechávejte balení na poslední chvíli, protože nikdy nevíte, kdy to na vás přijde. Buďte tedy připravená, ať si vše nemusíte balit, až vám začnou první kontrakce, či praskne plodová voda.

To, co si máte do porodnice vzít sebou však může být různé. Každé zařízení to totiž může mít jinak, někde vám i vašemu miminku bude poskytnut kompletní servis, jinde zase ne. Proto je dobré se informovat, co vše z domova budete potřebovat. Každopádně jsme pro vás připravili pár cenných tipů, co byste si měla připravit, aby vás v porodnici nic nepřekvapilo.

Doklady

Určitě nezapomeňte na doklady a k porodu si vezměte občanský průkaz, rodný list, těhotenský průkaz, průkaz pojištěnce a prohlášení o jméně dítěte nebo alespoň papírek, na kterém budou jména napsaná. Jestliže jste svobodná matka a přejete si sdělit jméno otce dítěte, ještě přibalte doklad z matriky o přiznání otcovství.

Plenky a potřeby pro miminko

I když některé porodnice mají k dipozici plenky, další třeba vyžadují používání svých. Nakupte si tedy balík plenek pro nejmenší miminka a vezměte jej sebou. Dále si zabalte zavinovačku s vložkou, nějaké hadrové pleny, cca 2 osušky, dětskou kosmetiku včetně krému na přebalování. Samozřejmě nesmíte zapomenout na oblečení pro miminko, takže košilky, dupačky, ponožky, čepičku, v zimě také rukavičky, kabátek, deku, fusák apod.

Vybavení pro vás

Jelikož strávíte v porodnici pár dní, musíte si zabalit také věci pro sebe. To zahrnuje alespoň dvě noční košile, přezůvky, 2 osušky, 2 malé ručníky, balení menstruačních vložek, župan, ponožky, minimálně 2 kojící podprsenky včetně vložek do podprsenky, samozřejmě také kalhotky. Nezapoměňte také na kosmetiku a hygienické potřeby, např. toaletní papír, kapesníky a další věci, které denně používáte či uživáte, třeba tabletky.

Není na škodu mít již kolem 35. týdne připraveno, co si sebou do porodnice zabalíte. Takže myslete na to maminko!

 

Červen 13th, 2012 redaktor: