Dopřejte svým nohám letní kúru

Sametovou pokožku si přeje každá žena. A nejen na pleti, ale na celém těle, včetně nohou. Právě nohy vystavujeme více v létě a ukazujeme je jako nikdy jindy. Proto byste měla v tomto období přece jen více pozornosti věnovat právě chodidlům a péči o ně. Ztvrdlá a suchá kůže, zanedbané nehty rozhodně k vaší kráse nepřispějí. Ba naopak, když budou vaše nohy upravené a obujete si sexy střevíčky, jistě budete vypadat úchvatně.

Hebounká chodidla

Jestliže se o svá chodidla pravidelně nestaráte, časem se vám vytvoří ztvrdlá a suchá kůže, která musí pryč. Je to tím, jak jsou chodila namáhány, zejména pokud nosíte vysoké podpatky. Proto si připravte horkou lázeň, ve které vám kůže změkne a vy tak budete moci odstranit zrohovatělou kůži. Stačí když si namočíte nohy do vany, či lavoru. Necháte je přibližně 15 minut změknout. Poté můžete chodidla obrousit pemzou. Této technice se říká mokrá pedikúra a oproti suché má výhodu, že není nutné kůži oškrabat či přímo ořezávat, což může být bolestivé. Až odstraníte ztvrdlou kůži namažte si chodila silnou vrstvou krému, který dodá vašim nohám potřebnou hydrataci.

Peeling na nohy

Čas od času můžete i svým chodidlům dodat peeling, který odstraní odumřelé částečky kůže. Peeling na nohy si lze zakoupit v jakékoli drogerii či lékárně již speciálně určený právě na chodidla. Pokud si nechcete peeling kupovat, můžete si poradit i sama a namíchat si domácí peeling. Stačí když smícháte trochu sprchového gelu, cukru a oleje. Poté krouživými pohyby naneste směs na chodidla a masírujte. Po opláchnutí budou vaše nohy jemné a hladké. Navíc si užijete i domácí masáž.

Nezapomeňte na nehty

Součástí péče o chodidla jsou i nehty. Na ně rozhodně nesmíte zapomenout, protože ty jsou v létě rovněž velice vidět. Nehty si pravidelně zastříhávejte. Nerovnosti dolaďte pilníkem na nehty. K celkovému efektu přispěje lak, který dodá nehtům šmrnc a lesk. Nehty si tedy nalakujte lakem dle aktuální potřeby. Hezky vypadá francouzská manikúra i nejrůznější kamínky či ozdoby na nehty.

Červen 12th, 2012 redaktor: