Moderní sedací souprava vám dopřeje příjemný relax

Jste utahaná po náročném dni a těšíte se, jak se uvelebíte u televize a budete prostě jen relaxovat. Nádherná je už jen ta představa. Abyste však mohla opravdu odpočívat a užívat si pohody, potřebujete sedačku, která vám to umožní. Tvrdá a nepohodlná sedací souprava vám celkový efekt spíše jen zkazí. Proto pokud vaše nynější sedačka nesplňuje požadavky moderní doby a v podstatě ani vaše nároky, vyměňte ji. Nová sedací souprava vám dopřeje klid, pohodu, pohodlí, prostor a neotřelý vzhled.

Na co se soustředit při výběru?

Design sedací soupravy je pro výběr sedací soupravy velice důležitý. Vzhled sedací soupravy však není rozhodujícím parametrem pro volbu dané sedačky. Ne všechny dnešní moderní sedací soupravy však splňují všechna tato kritéria. Některá sedačka může být nádherná po designové stránce, ale velice tvrdá a tudíž se vám na ní rozhodně příjemně sedět nebude. Další zase může být velice pohodlná, ale do vašeho obývacího pokoje nezapadne. Určitě i prostor pro sedací soupravu je rozhodující. Velké rohové sedací soupravy nejsou třeba příliš vhodné do malých obýváků. Stejně tak je podstatný komfort, praktičnost, pevnost a stabilita sedací soupravy. Výběru sedací soupravy tedy věnujte čas a raději si prohlédněte a vyzkoušejte více modelů. Jistě najdete tu pravou, která splní veškeré vaše požadavky.

Jaký materiál je nejlepší?

Těžko říci, který materiál bude tím nejlepším pro vás. Všechny materiály, ze kterých se nyní sedací soupravy vyrábějí mají své pro i proti. Důležité však je, aby se dal potah velice snadno očistit a byl příjemný, měkký. Praktickou stránku bezpochyby splňuje kůže, která se v případě pošpinění pouze setře hadříkem. Není však tolik příjemná na dotek. U textilních potahů je údržba o něco horší, což je přirozené. Můžete však zvolit sedací soupravu se snímatelným potahem, který lze vybrat. Např. na www.isedacky.cz nabízí sedací soupravy se zárukou 10 let, u kterých lze potah sundat. Naopak je však látka měkká, hebká a komfortnější. Takže vše záleží na vašich prioritách a vkusu. Moderní je rozhodně jak textilie, tak kůže.

Jak velká sedačka vám dopřeje komfort?

Není pravidlem, že velká sedačka poskytne větší pohodlí. I malá klasická sedačka pro dva vám může dopřát dostatečný odpočinek. Pro větší komfort slouží polohovatelnost opěrek hlavy či možnost rozložení sedadel pohovky, což mají i malé sedačky.  Jestliže vám obývací pokoj slouží i jako ložnice a vy hledáte řešení pro pohodlnou sedačku i postel zároveň, rozkládací sedací souprava vám poskytne obojí. Dnešní rozkládací sedačky plnohodnotně nahradí běžnou postel, takže nikterak nebudete ničit své zdraví a spojíte atraktivní sedačku s užitečnou postelí.

Červen 20th, 2012 redaktor: