Zážitky v oblacích, aneb prožijte nezapomenutelné chvíle plné adrenalinu

Obliba adrenalinových zážitků každoročně stoupá. Mohou mít nejrůznější podobu, populární jsou však především ty, jež se dají prožít z výšky. Aktivity, jako jsou letecké zážitky, při kterých budete vyneseni až do oblak, nabízí zcela odlišné vnímání světa. Nehledě na to, že vám pěkně stoupne hladina adrenalinu a vy poznáte nepoznané. V drtivé většině jsou tyto okamžiky naprosto nezapomenutelné a možná v sobě objevíte i nové vášně.

Pokud už nějakou dobu uvažujete o seskoku padákem nebo o letu balónem, dnes se dozvíte něco málo o tom, jak tyto zážitky probíhají a jak je případně realizovat.

Vyhlídkový let balónem

Chcete-li se obrazně držet více při zemi a prozatím si netroufáte na tandemový seskok, ideální první krok představuje let balonem. Podívat se na svět z ptačí perspektivy je možné i z paluby horkovzdušného balonu. Užít si můžete klidný a bezpečný výlet spojený s výhledem do krajiny, třebas přímo nad místem vašeho bydliště. Lety balonem si lze dopřát prakticky po celé České republice. Proto není problém zajistit si jej v místě, kde se toužíte vnést do letové výšky, nechat se unášet větrem a pozorovat krásy naší země zcela odlišným a jedinečným způsobem. Výhodou je také fakt, že lety probíhají po celý rok s ohledem na příznivé počasí. Jsou vhodné téměř pro všechny věkové kategorie, z bezpečnostních důvodů nemohou být přepravovány těhotné ženy, děti mladší 8 let nebo o výšce méně než 140cm. Tento zážitek tedy může být rovněž skvělým dárkem pro páry, rodiny i jednotlivce.

Tandemový seskok padákem

Patříte mezi příznivce extrémních sportů? Tandemový seskok rozhodně musíte vyzkoušet. Jedná se o zážitek nejadrenalinovější, zároveň nejkrásnější. Pokud jej budete chtít absolvovat, nepotřebujete k této aktivitě nějaké zvláštní zkušenosti, stačí hlavně odvaha. Ještě před tím, než vystoupáte letadlem do požadované výšky, budete samozřejmě obeznámeni, jak se máte při seskoku chovat. A protože v tom nebudete sami, nýbrž s vámi seskočí zkušený instruktor, nemusíte se ničeho obávat. Volný pád je vzrušující a euforická zkušenost. Jsme si jistí, že zapomenete na okolní svět a budete vnímat pouze svůj vlastní pocit štěstí. Pravdou ale zůstává, že není vhodný pro všechny nátury. Pokud máte v úmyslu věnovat seskok padákem jako dárek, zvažte, zda je pro obdarovanou osobu vhodný. Mohou jej absolvovat i odvážné děti od 8 let.

O obou typech aktivit se dozvíte více informací na stránkách www.leteckezazitky.cz, kde si lze rovněž letecké zážitky zajistit.

Květen 30th, 2018 redaktor: