Jaký typ fotek aktuálně frčí na Instagramu? Zkuste to podle našich tipů

Populární Facebook je aktuálně uživatelsky drcen Instagramem. Lidé prostě raději fotí než píšou a jednoduchost vložení příspěvku tomu jen přispívá. Díky tomu můžeme sledovat různé trendy i mezi sdílenými fotkami. Jaké to jsou? Držet se osvědčených kompozic může přinést celkově vyšší sledovanost, ale i oblíbenost jednotlivých příspěvků. V našem dnešním článku najdete tipy, ve kterých se zaměřuje na 5 aktuálně nejpopulárnějších typů fotografií, co lze na Instagramu spatřit. Inspirujte se a zkuste tyto jednoduché triky přenést i do svých fotek.

1. Na prvním místě sport

Být fit, zdravý a krásný je docela fuška. Souhlasíte? To vše obnáší na sobě pravidelně makat. A když už tak tvrdě pracujete na svojí postavě, rozhodně by bylo škoda nesdílet to důležité. Za prvé tak můžete motivovat ostatní a ukážete světu, že vy se rozhodně jen neflákáte. Zkrátka fotky běhání, z posiloven, cvičení jógy, závodů a jednoduše jakéhokoliv sportování se těší velké oblibě. Navíc při sportu můžete využívat spoustu zajímavých vychytávek nebo doporučit místa, kde cvičit.

Zdroj: @dominika.po

Zdroj: @michaelastoudkova

2. Zdravé jídlo

Ruku v ruce se zdravým životním stylem jde nejen sportování, ale i stravování. Fotky zdravých snídaní (např. acai bowl), svačinek, obědů, večeří, dezertů (raw, vegan, fit) apod. to je teď momentálně IN. Samozřejmě musí tato jídla vypadat co nejlákavěji, nejčerstvěji a vychytat vše, aby snímek vypadal dokonale, také není zrovna jednoduché. Ale z trochou fantazie to jistě zvládnete.

Zdroj: @karolinamalisova

Zdroj: @zorkahejdova

3. Nedívat se do objektivu!

Zamyšlený pohled někam do dáli a lehký úsměv na tváři. Tuhle pózu najdete na skoro 90 % fotek všech holek na Instagramu. Dívat se do objektivu není aktuálně zcela IN, klasickým selfie, kdy dívky hledí přímo do objektivu, nejpsíš odzvonilo. Navíc záběr nedívání se do objektivu vypadá mnohem přirozeněji a má to i svou výhodu. Je ideální k předvedení nového outfitu, módního doplňku, šperku nebo oblíbeného pití.

Zdroj: @alexsedlackova

Zdroj: @christinalichi

4. Dokonalý flatlay

Perfektně sestavená kompozice, která má působit jako běžný stolní nepořádek. Tyhle fotky si vydobyly svoji popularitu už loni a pořád roste dál. Poskládat ale dokonalý flatlay vyžaduje cvik. Potřebujete k tomu spoustu různých propriet a dekorací, jež pospolu vypadají hezky. Rozhodně vám v něm nesmí chybět čerstvé květiny nebo hlavně kafe. Jinak ale můžete jako flatlay fotit cokoliv – jídlo, kosmetiku, parfémy, oblečení, šperky a doplňky, hračky, knihy, časopisy,  rostliny. Je to úplně na vás. Limitem je jen vaše fantazie.

Zdroj: @brezovskaromana

Zdroj: @hana_val

5. Zrcadlo, zrcadlo pověz mi, kdo je na světě nejkrásnější?

Ačkoliv jsme uvedli, že selfíčkám zřejmě odzvonilo, selfie v zrcadle je nestárnoucí klasika! Tenhle typ fotek najdete na Instagramu od jeho počátků a stále se drží na špici. Podle libosti můžete tuhle fotku kombinovat v podstatě se vším, co děláte, co si zrovna berete na sebe, se sportem, s aktivitou, na kterou se chystáte apod. Vhodná zrcadla najdete nejen doma, ale třeba ve zkušebních kabinkách, na toaletách, výtahu nebo třeba v Ikei. Na těchto záběrech v zrcadle nejvíce vyniknou fotky outfitů nebo líčení.

Zdroj: @peniska

Zdroj: @terihodanova

6. Foceno na klasický film

Mezi trendy na Instagramu patří především konečná úprava fotek pomocí nejrůznějších filtrů. Bez toho se tato sociální síť neobejde. V poslední době nejvíc letí styl à la polaroid, kdy fotky vypadají jako focené na klasický film se zrnem a extrémně vysokou nebo naopak hodně nízkou saturací. Inspiraci můžete hledat ve filmech a na fotografiích ze sedmdesátých nebo osmdesátých let.

Zdroj: @nicolmoravcova

Zdroj: @annbloggerkid

Tak co na to říkáte? Jaký typ fotky si vyberete pro svůj příští příspěvek na Insta?

Ilustrační foto: @patriciesolarikova

Červen 27th, 2018 redaktor: