Trendy ve vánočních dekoracích, jež ovládly letošní Vánoce

Přesně za dva měsíce budeme v tento den nejspíše připravovat štědrovečerní pokrmy, balit dárky, zdobit stromeček, pojídat cukroví a koukat u toho na pohádky. Ačkoliv se může zdát, že Vánoce jsou ještě daleko, určitě jste již postřehli, že vánoční mámení začalo. Je třeba se připravit na nejkrásnější svátky v roce a kdo dříve začne neprohloupí.

Víme, že vánoční výzdoba je horkým tématem, proto jsme se poohlédli po vánočních trendech na tuto sezónu a připravili jsme pro vás přehled čtyř hlavních moderních směrů, kterými se budou letošní Vánoce ubírat. A určitě si každý přijde na své.

1. Venkovské Vánoce

Vánoční dekorace odpovídající venkovskému stylingu se nesou v duchu surových, rustikálních a přírodních prvků. Dominují klasické tvary i materiály, které vytváří pocit domácí pohody, útulnosti a tepla.

Pokud je vám blízký tento styl, ozdobte si byt dekoracemi ze dřeva, ale i kovů. Oblíbené jsou motivy stromů, větviček, domácích zvířátek a přírody obecně. Velkou službu udělají také textilní dekorace z tradičních venkovsky laděných látek, např. káro. Volte barvy Vánoc jako je zelená, červená, měděná, zlatá a zemité odstíny. Tento směr je klasickým slavnostním stylem s prvky farmy a venkova.

2. Projasněné a hravé Vánoce

Druhý trend je řekněte mnohem odvážnější a určitě se při dekorování nemusíte držet při zemi a zajetých tradic. Smyslem je odlišit se, vytvořit vánoční výzdobu, která zaujme, bude něčím výjimečná. Vždyť Vánoce jsou o honosnosti a bohatosti a v podstatě je povoleno vše. Ale pozor, aby celkový výsledek nepůsobil kýčovitě.

Užijte si barev, nebojte si barevných kombinací i materiálů. Vánoční stromeček ozdobte netradičními baňkami, po bytě rozmístěte originální dekorace. Ve výzdobě by mělo dominovat vánoční osvětlení, které rozzáří byt, dům i zahrádku. Vybírejte ozdoby, které jsou něčím odlišné, méně klasické, o to v tomto stylu jde!

3. Nordic Vánoce

Severský styl v posledních létech ovládl téměř celý svět a jedním z největších interiérových trendů současnosti. Má silný vliv přirozeně také na vánoční a adventní dekorace a ne jinak tomu bude i letos. Tento styl je uvolněný, uklidňující, přirozený, evokující zimu. Snoubí se v něm minimalismus s rustikálními a přírodními prvky.

Výzdoba by měla zahrnovat kvalitní materiály, skandinávské tvary, čisté linie, tlumené tóny, ale i kontrastní černobílé kombinace. Dominuje bílá, šedá, stříbrná, občas ozvláštněná červenými, černými nebo modrými detaily. Sáhnout můžete to hřejivých a roztomilých látkových figurkách sobů a sněhuláků v oblečcích se severskými motivy, bílých lucernách, umělých červených větvičkách s bobulemi, ozdob z bílého dřeva, měkkých neutrálních látkách a kožešinách. Důležité jsou svíčky a svícny, bez kterých by se takovéto Vánoce obejít nemohly. Vybírejte ozdoby ve tvaru hvězdiček, zvonečků, stromečků a vloček.

4. Ledové Vánoce

Dalším velkým trendem letošní sezóny je čistý, bílý, až ledový interiér. Bílá by měla dominovat na všech vánočních prvcích i detailech. Maximálně ji lze zkombinovat se stříbrnou. Okouzlující a něžný směr může působit na první pohled studeně, ale je velmi elegantní, moderní, luxusní a jednoznačně nejvíce zimní.

Vybírejte ozdoby v bílém, transparentním a stříbrném provedení. Baňky volte jednoduché, kulaté a doplňte plastovými vločkami, hvězdičkami a jinými tvary. Ideálně se třpytkami, jež dodají výzdobě rozzářený ráz. Velmi pěkně a vkusně vypadají průhledné ozdoby evokující led a samozřejmě zasněžené dekorace. Nezapomeňte na vánoční osvětlení v ledově bílém tónu.

Který z těchto směrů je nejbližší Vám? Nebo jste si oblíbili jiný?

Uložit

Uložit

Říjen 24th, 2017 redaktor: