Tipy na vánoční dárky pro děti, u kterých se pobaví i rozvinou schopnosti

Vánoce se blíží a na tento čas se těší snad všichni. Zejména děti se jistě již nyní nemohou dočkat, co nového dostanou pod stromeček. Možná už psaly nebo kreslily Ježíškovi dopis, který jste si pečlivě uchovali, aby se jim při pohledu na rozbalené dárky rozzářily oči. Jestliže však chcete svým ratolestem připravit překvapení, nějakou tu hračku se přece jen vyplatí vymyslet. Ušetřili jsme vám čas nad přemýšlením a máme pro vás pár tipů na moderní hračky, jež vaše nejmenší nadchnou.

Hračky jsou podstatným společníkem dítěte v jednotlivých fázích jeho vývoje. Díky nim si zdokonaluje své motorické dovednosti, schopnosti, smysly, poznává okolí, rozvíjí fantazii. Rovněž pomáhají vytvářet pouto mezi rodiči a dětmi, především třeba deskové hry.

Interaktivní hračka pro nejmenší

Začneme těmi nejmenšími. Může se zdát, že pokud máte doma malé miminko a batole, nemá smysl nějaké hračky pořizovat. Ty mají zpočátku spíše dekorativní funkci, ale postupem času mají stále větší vliv na rozvíjení smyslů. V této fázi se budou sice nejvíce hodit nejrůznější potřeby pro miminka, ale máte i další možnosti. Sáhněte po kolotočích, závěsných hračkách či takových, co vydávají zvuky. Je přínosem, když se jich může dítě dotýkat a poznávat. Dobrou volbou je i interaktivní deka, na které se naučí pást koníčky a posilovat svaly.

Hrací deka se zvířátky ve stylu safari je kreativní, bezpečná a ideální hračka pro vaše miminko.

Stavebnice vždy potěší

Máte-li doma dítě v předškolním anebo školním věku, stále jsou zárukou na jistotu hračky. Stavebnice a didaktické hry jsou v tomto případě naprosto ideální, protože rozvíjejí duševní vývoj dítěte. Potěšíte i pexesem, puzzlemi a hračkami z oblíbených dětských filmů a pohádek, jako je Ledové království, Mimoni apod.

Zajímá vašeho syna a dceru věda? Vsaďte na elektronickou sadu 50 experimentů, díky kterým pozná tajemství různých zajímavých oblastí vědy.

Hlavolamy pro zvídavé děti

Mezi další zábavné oblíbené a prospěšně hry lze zařadit hlavolamy pro děti. Dokonale potrápí mozkové závity vašich ratolestí a vsadíme se, že zamotají hlavu i vám. Rovněž podporují rozvoj logického uvažování a prostorové představivosti. Takže takovýto dárek bude určitě zpestřením pro celou vaši rodinu.

Pro všechny děti, které milují hlavolamy, bude moderní V-CUBE, nebo-li inovativní Rubikova kostka, dobrou výzvou.

Hračka pro celou rodinu

Žádná hračka dětem nenahradí čas, který byste s nimi měli strávit. Vhodnou formu, jak se věnovat jeden druhému, nabízí jednoduše společenské hry. Těch je v současné době na trhu nespočet, takže lze nalézt i zajímavé varianty.

Pokud vám doma chybí stará ověřená klasika – Člověče, nezlob se – pak pořiďte novou verzi inspirovanou oblíbenou pohádkou Angry Birds.

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Listopad 9th, 2017 redaktor: