Proč chtějí ženy prsní implantáty?

Obrázky dokonalých těl v magazínech a televizi často budí dojem, že jiný důvod než honba za dokonalostí v tomhle případě není. Nenechte se ale mást, dokonalost je velmi individuální a subjektivní pojem, a každá žena proto má jiné představy a sny. Je dobře, že moderní plastická chirurgie je dnes už dokáže bezpečně a velmi efektivně plnit. Augmentace prsou tak stále roste na popularitě a drží si v plastice dlouhodobě 1. příčky. A jaké jsou tedy ty hlavní motivace, které vedou ženy ke zvětšení prsou?

Vypadat dobře S i BEZ oblečení

Řada žen má kvůli svému poprsí problémy s výběrem podprsenek, triček, ale i dalšího oblečení. Augmentace je pak skutečně efektivním řešením, které pomůže ženám získat postavu, na níž oblečení vynikne. A o vzhledu BEZ oblečení asi není třeba mluvit.

Mít dokonale tvarovaná prsa i bez push-up podprsenky, která žena by to nechtěla?

Podpora sebelásky

„Všechny ženy před augmentací upozorňují na jednu důležitou věc – a to, že ani ta nekrásnější prsa vám dobrý pocit sama o sobě nezajistí,“ vysvětluje MUDr. Miroslav Veliký, plastický chirurg kliniky Mediestetik. Rády se musíte mít, tak jako tak, už předtím. Dekolt, který jste si vždycky přály, je už jen třešničkou na dortu, která tenhle pocit podpoří a konečně vyzdvihne i pro okolí.

Vrátit se zpět po porodu

Zmenšení nebo povolení – to jsou často nevyhnutelné následky, které napáchá na prsou mateřství. Asi všechny mámy se shodnou, že to za to stojí. Ne každá se chce ale s tímto stavem navždy smířit. Augmentace prsou je proto velmi jednoduchým způsobem, jak se přirozeně vrátit do starých kolejí (v tom nejlepším slova smyslu).

Vrátit zpět čas

Krom mateřství je tu další nezastavitelná veličina – čas. „S přibývajícími roky prsa ztrácejí objem a klesají,“ zmiňuje Dr. Veliký. Jsou ženy, které tyto změny berou jako fakt, i když pokud byste se jich zeptaly, většinou řeknou, že jim vadí. A pak jsou ty, které to tak nechat nechtějí a chtějí se cítit se svými prsy jako dřív. I to je legitimní a pochopitelné a tyto pacientky si také zaslouží využít možnosti, které jim moderní medicína nabízí.

Vyrovnat rozdíly

Naše tělo je plné asymetrií, více či méně viditelných, a prsa nejsou výjimkou. U některých žen je nesouměrnost ale natolik výrazná, že ji nedokáže skrýt ani oblečení. V takových případech je augmentace podle Dr. Velikého značnou pomocí. „Velkou výhodou je, že lze do každého prsu vybrat implantát přesně na míru, aby se docílilo symetrie. Na výběr jsou stovky kombinací ve velikostech a tvarech,“ dodává Dr. Veliký.

Ať už má tedy žena důvod ke zvětšení jakýkoli, je třeba jej respektovat a snažit se jí pomoci. To je i přístup Dr. Velikého, který věnuje velkou pozornost osobním konzultacím, kde se snaží najít to nejlepší řešení vyplývající z pacientčiných přání, ale i jejích zdravotních a životních možností. Jen tak může pacientka odcházet nejen se svou motivací, ale i jistotou ve správné rozhodnutí.

Září 30th, 2019 redaktor: