Jak se šetrně vypořádat s řadou běžných zdravotních potíží a co je vhodné i pro těhotné a kojící matky?

Každého z nás obvykle od útlého dětství sem tam potrápí nějaký ten zdravotní problém, např. v podobě rýmy, kašle, angíny, střevních či kožních potíží apod. Řada z nás se musí potýkat i s daleko zákeřnějšími chorobami, jejichž léčba se může protáhnout na měsíce, dokonce roky.

Během každé nemoci se neobejdeme bez klasických léků, neboť chceme ať nepříjemné příznaky co nejrychleji pominou. Jdeme k lékaři, kde nám „něco“ předepíše nebo navštívíme alespoň lékárnu. Nevnímáme však, že pakliže některý lék (např. na bolest, na rýmu) používáme dlouhodoběji, tělo si na něj zvykne a přestane působit. Někdy se může stát, že na dané obtíže chemicky vyráběná léčiva nezaberou ani krátkodobě. Navíc se sebou přináší i možné nežádoucí účinky. V takových případech si možná někteří z nás uvědomí, že by nebylo od věci vyzkoušet bylinky.

Příroda má lék na mnohé zdravotní problémy

Ne nadarmo se říká, že příroda je mocná čarodějka, protože v ní lze nalézt rostliny, jež si poradí s řadou onemocnění a zdravotních potíží. Ostatně v mnohých chemicky vyráběných preparátech se nachází složky rostlinného původu. Obsahují však větší množství látek, jež nejsou pro naše tělo přirozené, a to může být oním kamenem úrazu. Ale! Existují i doplňky stravy a kosmetické přípravky, které jsou zcela přírodní a čerpají sílu z různých částí rostlin. Jedná se o tzv. fytofarmaka. Tato přírodní léčiva jsou vyrobena z látek, které jsou součástí přírody, která nás obklopuje. Tudíž jsou pro nás jednak účinná, ale hlavně šetrná.

Fytoterapie hledá řešení na zdravotní a kosmetické problémy v rostlinách

Obor, který se zabývá léčením pomocí rostlin a bylin, se nazývá fytoterapie. Výrobu zdravotních prostředků na rostlinné bázi pak zabezpečuje fytofarmaceutika. Zkoumá přírodní molekuly a účinné látky v rostlinách obsažené a v praxi je využívá co nejefektivněji.

U nás je to například společnost Neofyt, jejíž doplňky stravy a kosmetické přípravky můžeme zakoupit pod značkou Phyteneo. Kolodium forte pomáhá v léčbě bradavic a kuřích ok, Žaludeční kapky jsou ideální volbou při střevních a zažívacích potížích, na nepříjemnou a obtěžující rýmu určitě stojí za to vyzkoušet NeoRhin. Pokud máte podrážděné a unavené oči, trápí vás akutní nebo chronický zánět spojivek, potřebujete vypláchnout oči či trpíte poruchou tvorby slz, pak v rámci fytofarmak existují oční kapky Occusept. Za zmínku určitě stojí doplněk stravy Methionin Komplex, který je skvělý na růst vlasů, omezuje jejich třepivost, pomáhá při regeneraci nehtů i pokožky.

Fytofarmaka mohou i těhotné a kojící matky

Výčet přírodních preparátů Phyteneo je bohatý. Téměř na každý běžný neduh lze nalézt řešení. Navíc, co je skvělé? Mohou je užívat těhotné i kojící ženy, pro něž jsou běžná chemicky vyráběná léčiva často nepoužitelná z důvodu vystavení plodu riziku či zdraví dítěte. Pro tyto ženy představují fytofarmaka nízké riziko nežádoucích účinků. V každém případě doporučujeme před užíváním daného léku informovat svého lékaře a zkonzultovat s ním aplikování. Jistota je jistota.

Září 27th, 2019 redaktor: