Kde a jak hledat nové bydlení?

Chtěli byste se osamostatnit, hledáte s rodinou nový domov, anebo už vás nebaví bydlet v pronajatém bytě a rádi byste si našli něco svého? Nové bydlení představuje ne malou investici a obrovský zásah do rozpočtu. Navíc jsou celorepublikovým problémem poměrně vysoké ceny nemovitostí a také stavba nového domu vyžaduje velké náklady. Nicméně tak tomu bylo, je a bude. Jaké tedy máte v rámci hledání nového domova možnosti? Na to se zaměříme.

Zájem o nové byty roste

Cenově výhodnější zůstávají starší byty. V některých krajích byl zaznamenán prudký růst cen za pronájem či nákup bytů, bezkonkurenčně jsou však nejvyšší ceny nemovitostí v Praze. Zde je již tradičně o bydlení největší zájem. Žádané jsou ty nabídky, jež spadají do kategorie koupím byt na Praze 9, 10 apod. Odtud to není až tak daleko do centra, zároveň zde neproudí davy turistů. Lokality to jsou velice zajímavé a dokonale vybavené. Samozřejmě i okrajové části hlavního města se těší velkému zájmu. Zde probíhá rovněž výstavba nových, supermoderních projektů nabízející nespočet luxusních bytů, takže se určitě můžete poohlédnout po takových možnostech. Na druhou stranu třeba nové byty v Ostravě jsou výrazně levnější, než v Praze.

Výhodou bydlení v novostavbách je fakt, že se stačí opravdu jen přestěhovat. Zatímco ve starších bytech je potřeba spousta věcí opravit, upravit, často vyžadují rozsáhlejší rekonstrukci, pokud chcete mít bydlení krásné.

Z toho všeho vyplývá, že je potřeba zvážit, jakou lokalitu pro nový domov vybrat a zda zvolit variantu starého nebo nového bytu. Rozhodnutí promyslete, dejte si čas a porovnejte několik variant.

Nastěhovat se do domečku

Ne každý by se v bytě cítil dobře a vyžaduje větší prostor, ideálně alespoň s malou zahrádkou. Takové bydlení nabízí především vesnice a menší města. Například prodej domů Uherské Hradiště se nyní těší velkému zájmu. Jedná se o městečko, které je středem Slovácka, s přibližně 25 tisíci obyvateli, kde je bohatý především kulturní život zachovávající lidové tradice.

Koupit starší dům je pro mnohé zájemce velmi dobrým rozhodnutím. Největším plusem je možnost bydlet bezprostředně po koupi, případně po pár úpravách. Zkuste tedy projít i takové nabídky. Třeba vás nějaký dům natolik zaujme, že z něj pocítíte ty pravé emoce, jež jsou pro nový domov žádoucí.

Postavit si vlastní dům

Nechcete do bytu, ani do staršího domu? Můžete mít vlastní. Dnes není problém postavit dům na klíč levně a za velmi krátkou dobu. Moderní doba je dnes natolik otevřená, že je možné opravdu cokoliv. Máte-li finance, můžete bydlet ve svém nově postaveném domě klidně i za měsíc.

Kde hledat ty nej nabídky?

Víte, že možností je mnoho a je třeba si uvědomit, co vlastně chcete. Určitým vodítkem pro vás mohou být dva užitečné portály www.vitio.cz a www.bydlisnami.cz, kde je možné nalézt spoustu nabídek nemovitostí po celé republice od bytů, domů, až po společnosti nabízející stavby domů na klíč, včetně užitečných článků týkající se bydlení.

Srpen 29th, 2019 redaktor: