Perspektivní job: Práce v IT nemusí být pouze pro muže

žena a ITKdyž se řekne slovo „iťák“, ihned se nám vybaví muž, jen málokomu žena. Je pravdou, že tento obor ovládají muži, ale ani pro nás ženy nejsou dveře zavřené. Pracovat v IT oboru má řadu výhod. Jedná se o oblast, která se stále rozvíjí a i do budoucna lze očekávat, že upadat nebude. Navíc, pokud jde o kolektiv, který tvoří z velké části muži, můžete se v něm cítit mnohem lépe, než-li mezi ženami. Takže ženy, zkuste být výjimečné právě díky tomu, že se stanete „iťákem“ i vy.

Staňte se programátorkou

Pokud jste studovala fakultu informačních studií, máte výhodu. Nicméně to není podmínkou, protože jestliže máte buňky na programování, klidně si můžete vyzkoušet práci programátorky v menší či větší mezinárodní firmě i bez patřičného vzdělání. Nehledě na to, že si jej můžete kdykoli doplnit. Nebo vás láka management, konzultace, marketing nebo administrativa? Pak neváhejte a pusťte se do hledání a ucházení se o práci. Na pomoc si vezměte personální agenturu Perspektiva CZ a hledejte práci v IT Brno, Praha, Ostrava a v dalších větších či menších městech dle vašich představ.

Jak najít práci v tomto oboru?

Perspektiva CZ je agentura, která se specializuje na vyhledávání zaměstnanců pro obor IT a na svých internetových stránkách www.itjobs.cz nabízí množství volných pracovních pozic jak pro absolventy škol, tak pro ty, kteří již mají určité zkušenosti v oboru. Volná místa v IT můžete vyhledávat dle oborů, lokality, klíčových slov a políčka pro absolventy a tím si váš výběr zúžit. V současné době patří mezi top pozice například nabídka práce programátor Brno, vývojář mobilních aplikací či pozice sales managera.

Personální agentura vám může pomoci

Na webových stránkách personální agentury Perspektiva CZ se můžete jednoduše zaregistrovat a na základě vašeho průvodního dopisu a CV dostávat nabídky odpovídající vašemu profilu. Pokud na nabídky zareagujete, agentura si vás pozve k osobnímu pohovoru, během kterého proberete s některým z konzultantů vaše znalosti, praxi a vaši představu o budoucím zaměstnání. Pokud se budete ucházet o pozici, kde je třeba anglický jazyk, konzultant s vámi udělá krátký rozhovor v angličtině.

Součástí služeb personální agentury je i personálně-profesní poradenství. Konzultant vám poskytne informace o trhu práce, blíže vám vyspecifikuje vaše možnosti uplatnění a v případě vašeho zájmu vám poradí, jak sepsat strukturovaný životopis a jak se připravit na pohovor. Poskytované služby jsou tedy skutečně komplexní, proto jich využijte a najděte své uplatnění v IT.

Zdroj fotografie: Stock.xchng

Prosinec 12th, 2013 redaktor: