Jaké trendy ovládnou letošní Velikonoce?

Zima je v plném proudu a nevypadá to tak, že by ji mělo v nejbližších dnech nahradit jaro. Velikonoční svátky se však bez ohledu na to, jaké vládne počasí, neodmyslitelně blíží. Letos připadají na 2. dubna, takže již zanedlouho právě velikonoční dekorace udají nový styl našemu bydlení. Vždyť v mnohých prodejnách najdete už v tento čas nerůznější doplňky na tyto svátky. Proto určitě není na škodu podívat se na to, jaké trendy ovládnou letošní Velikonoce.

Netypická bílo-stříbrná kombinace

Svátky jara, jak se také Velikonocům říká, mají hlubokou tradici v křesťanství. Ačkoliv dodržujeme určité zásady a zvyky, letos si můžete pořídit doplňky v netypické kombinaci. Trendovou záležitostí je totiž propojení tradičních a méně tradičních barev. Dominovat bude bílá se stříbrnou, což je opravdu nezvyklé, ale na druhou stranu se můžete sami přesvědčit, jak mohou být tyto velikonoční dekorace nádherné a efektní. Bílou jako takovou lze považovat za nejtrendovější odstín letošních Velikonoc.

Módní jsou přírodní odstíny i šedá barva

Kromě bílé barvy se na moderní velikonoční dekorace v hojné míře využívají také přírodní odstíny. To, co je přirozené, se momentálně velmi nosí, a to platí i v případě bytového designu. Proto by u vás neměly chybět přírodní kraslice, tak, jak je svět stvořil. Letos si tedy nemusíte lámat hlavu, jak kraslice nazdobit. Stačí jen ta přírodní hezky naleštit a máte hotovo. Velice pěkně vypadají i doplňky v šedém odstínu, který je koneckonců rovněž módní záležitostí. My jsme si zamilovali keramická vajíčka s květinovým reliéfem. Tato vajíčka, ať už ve variantě na zavěšení nebo na špejli, lze jednoduše zahrnout i do vaší velikonoční výzdoby.

HIT – čiré kraslice

Letošním Velikonocům možná překvapivě vévodí dekorace z čirého skla nebo plastu. Tento trend je patrný převážně na kraslicích a jiných tvarech, např. srdíčkách. A co s takovými čirými ozdobami? Naprosto jedinečná průhledná vajíčka a srdíčka skládající se ze dvou částí nabízí nesčetné možnosti, jak je využít. První náš tip potěší vaše koledníky, kteří k vám dorazí na pomlázku. Vložte do těchto ozdob gumové medvídky, lentilky, rafaelo, bonbony či jiné laskominy a ihned máte originální velikonoční odměnu. Vajíčka samozřejmě poslouží i k dekorativním účelům. Dovnitř můžete umístit barevná pírka nebo drobné umělé květy. Vnější obal se dá dále obháčkovat, obdrátkovat nebo pokreslit.

Dokonalost v jednom tónu

Zvířátka k Velikonocům rozhodně patří. Vždyť jsou jedním ze symbolů jara a probouzející se přírody. Těchto dekorací je k dostání nespočet, ta nejtrendovější mají jednoduchý design a jednotný barevný tón. Můžete si všimnout, že keramické postavičky nemají výrazná očička, čumáček, ouška, přesto nepostrádají roztomilost. Navíc je díky neutrálními stylu a provedení dokonale sladíte s dalšími prvky v rámci jarní výzdoby.

Velikonoce jsou pro některé ženy oním otravným svátkem, kdy opět dostanou na zadek a ještě za to musí děkovat, na druhou stranu představují perfektní příležitost pro pořádné dekorační řádění. Udělejte si i vy příjemné jaro v duchu námi uvedených trendů a radujte se z krásy, kterou si kolem sebe vytvoříte.

Únor 28th, 2018 redaktor: