Jak zvládnout vánoční úklid bez stresu?

První Advent je za námi a Vánoce se kvapem blíží. To už kdekdo přemýšlí o pořádném úklidu! Ale jak na něj? Nebojte, letos to bude hračka!

Kde začít?

Je-li to možné, začněte hned. Velký vánoční úklid zabere mnoho času. Celá akce si žádá systém! Nejdříve proberte své věci a zbavte se všeho, co už nefunguje, co je nějakým způsobem nepříjemné nebo to nepoužíváte. Vždyť během svátků svůj domov rozšíříte o další a další předměty.

Jak správně uklidit byt?

Začnete obsahem všech skříněk v dané místnosti. Vyndejte ho, vyřaďte nežádoucí kusy a vnitřek vymyjte. Po uklizení všech skříněk se pusťte do povrchů a postupujte od shora dolů. Na samý konec si nechejte podlahu, na kterou po celou dobu úklidu dopadá velké množství nepořádku.

Úklid ložnice

Ten můžete nechat na později, protože zabere málo času. Čisté povlečení připravíte během okamžiku. Důležité je zbavit svou ložnici zbytečností a věcí, které tam nepatří.

Úklid koupelny

Koupelna je až do Štědrého dne centrem dění. Během úklidu opakovaně dochází k jejímu znečištění. Zaměřte se tedy hlavně na odstranění starých usazenin vodního kamene nebo plísní. Běžné mytí vany nebo umyvadla nehroťte.

Úklid kuchyně

Neopomeňte mastnou digestoř, plochy horních skříněk nebo třeba lustry a svítidla. Protřiďte nádobí a kuchyňské roboty. Uvidíte, že prostory s méně věcmi se vám budou uklízet snáze.

Uklízíte také neobvyklá místa?

Během roku se na vaší sedací soupravě usadí plno lidí a zkonzumuje velké množství jídla. Jak je na tom asi její potah? Rozhodně zvažte čištění potahu sedačky. A co váš domácí mazlíček? Jste-li majiteli pejska nebo kočičky, omrkněte stav jejich místa odpočinku. Jak vypadá? Čištění psího pelíšku se nejspíše stane naprostou nezbytností.

Tipy na úklid

Je váš dům natolik obrovský, že byste vánoční úklid sami nezvládli? Obraťte se na odborníky, kteří vaše potíže vyřeší raz dva!

Jste ze svého úklidového programu vyděšení? Hlavně klid! Co nestihnete do Vánoc, odložte na jarní úklid. Nejdůležitější je užít si vánoční pohodu v kruhu rodiny a dobrých přátel.

Prosinec 4th, 2019 redaktor: