Jak dosáhnout kvalitního spánku v horkých měsících?

Zdá se, že nadprůměrně vysoké teploty budou pro Českou republiku běžné. Nemůžete v horkém počasí usnout? Spí se vám špatně? Poradíme vám, co udělat proto, abyste se kvalitně vyspali i v období horka.

Jistě to znáte. Chcete usnout, ale nemůžete, protože je vám příliš teplo. Neustále se převalujete, odkopáváte peřinu, ale spánek se ne a ne dostavit. Co udělat proto, abyste dosáhli kvalitního spánku i v letních měsících?

Proudění studeného vzduchu

Před létem se vyplatí zainvestovat do klimatizace, díky které rychle snížíte pokojovou teplotu v ložnici. Pokud nemáte klimatizaci, zakupte si větrák. Abyste zvýšili účinky větráku, postavte před něj sušák s mokrým prádlem. Tím docílíte toho, že v ložnici bude proudit vlhký vzduch.

V horkých dnech neotvírejte okna během dne. Otevřete je dokořán ve večerních hodinách, kdy se venkovní vzduch ochladí, a vytvořte si v bytě průvan.

Letní životospráva

V létě se před spaním vyhněte ostrému a těžkému jídlu, nadměrné konzumaci alkoholu a kávy. Tyto nápoje vyměňte za studenou vodu, která vás ochladí a hydratuje.

Pokud patříte mezi milovníky sportu, nevykonávejte náročné fyzické aktivity před spaním. Váš organismus bude rozehřátý a bude se vám těžce usínat.

Ať žije ochlazení

Jistě vás napadne ochladit se před spaním ledovou sprchou. S nízkou teplotou vody opatrně. I přesto, že je vám horko, začněte se sprchovat teplou vodou, kterou postupně ochlazujte.

Ve starověkém Egyptě si lidé na noc vlhčili svá prostěradla, která je v noci chladila. Pokud si nechcete zamokřit postel, podívejte se po bavlněném povlečení, které bude odsávat váš pot. Příjemně vás během spánku bude chladit povlečení ze saténu.

Ke zdravému a kvalitnímu spánku během léta vám napomohou letní sety, které obsahují např. aloe vera. Tyto sety tvoří lehký a pratelný polštář společně s přikrývkou.

Nezapomínejte na ty nejmenší

Přes léto netrpíte špatným spánkem jen vy, ale také vaše děti. Pořiďte i jim letní dětský set lůžkovin a zajistěte jim ničím nerušený spánek.

Srpen 5th, 2019 redaktor: