4 tipy, jak efektivně hydratovat tělo

Vysušená pokožka těla a pleti jsou častým problémem mnoha žen. Nejrůznějších tipů, jak kůži dostatečně hydratovat, je přitom plný internet. Chcete-li vypadat zdravě, řiďte se následujícími doporučeními – dali jsme pro vás dohromady několik základních pravidel. Budete-li je dodržovat, vaše pokožka se vám odmění trvale vitálním vzhledem.

Dehydrovaná pokožka je vše, jen ne zdravě vypadající. Působí drsným a mdlým dojmem, dochází na ní k šupinatění kůže a většinou se projevuje také nepříjemným pnutím.

1) Udělejte si radost relaxační masáží

Masáž udělá dobře tělu i duši. Bez ohledu na to, jakou techniku zvolíte, vaše kůže vám za to poděkuje. Zkušený masér zajistí, aby z mazových žláz dostal ven tuk, což vede k důkladnému promaštění kůže. Pokožka tak může lépe vstřebat živiny z hydratační kosmetiky.

2) Pořiďte si hydratační krém

K nejúčinnějším zbraním v boji se suchou pokožkou jsou speciální krémy s hydratačním účinkem. Dobrému jménu se těší kosmetika značky Bioderma. Konkrétně produktová řada Hydrabio s patentem Aquagenium. Přípravek funguje na principu stimulace buněčné kapacity kůže a opětovné aktivace jejího hydratačního procesu.

Poměrně dobře údajně fungují i tělový arganový olej, olej z pšeničných klíčků a olivový olej. Za pozornost také stojí produkty s obsahem heřmánku, brusinky, mandle, ostružiníku a borůvky.

3) Dbejte na pitný režim

Alfou a omegou důkladné hydratace pleti je dodržování pitného režimu. Kolik byste toho měli za den vypít? To záleží na vaší tělesné hmotnosti a do značné míry také na aktivitách, které během dne děláte. Obecně se doporučuje vypít kolem dvou až tří litrů vody, ale množství se může výrazně lišit například během parného léta nebo při sportování. V každém případě buďte důsledná a neopouštějte domov bez láhve s vodou. Ta zajistí, aby byla vaše kůže pružnější. Pitný režim je navíc prevencí před mnoha nepříjemnými kožními chorobami.

Neváhejte vodu doplnit o šťávu z citronu. Vitamín C udělá dobře vaší kůži a antioxidanty prospějí vašemu organismu.

4) Dodržujte každodenní péči o pleť

Vaše pleť bude krásná tak dlouho, dokud se o ni budete řádně starat. V čem však taková péče spočívá? Pořiďte si kvalitní kosmetiku na čištění a odličování. V tomto směru je rozhodně nepřekonatelná micelární voda. Když po očištění nanesete na pokožku regenerační krém, určitě neuděláte chybu.

Nezapomeňte však na pravidlo „méně je někdy více“. Raději si pořiďte jen několik kvalitních produktů, než abyste na pleť patlala všechno možné s tím, že efekt bude spíše opačný.

 

Květen 4th, 2018 redaktor: