Jaké trendy ovládají venkovní květináče?

Krásného a slunečného počasí si letos užíváme nad míru. To je samozřejmě příznivé pro naší zahrádku, které se můžeme plně věnovat a zvelebovat ji. Stejně tak prostory balkonu v panelovém bytě. Současné trendy velí jasně! Ačkoliv je IN bio a pěstování vlastní zeleniny, zahrádky kolem většiny domečků mají spíše okrasný ráz, anebo ji alespoň z velké části tvoří.

Záhonky obsypané kvetoucími rostlinami, okrasnými trávami, stromy, keři, lemované cestičkami, zelenajícím se trávníkem a nejrůznějšími květinami v krásných nádobách, taková je podoba dnešních zahrad. Pokud se i vy chcete kochat pohledem na upravený pozemek, případně toužíte mít dokonale vypadající balkon, zajisté se neobejdete bez designových květináčů. Právě květináče se stávají nedílnou součástí venkovních prostor. Jaké trendy převládají letošní sezóně?

Antracitová barva a zemité odstíny jsou TOP

Již několikátou sezónu lze na našem trhu nalézt nejrůznější zahradní doplňky v odstínu tmavě šedé, až černé, správně řečeno antracitové či grafit. Tento tón je velice trendy a vypadá nejlépe zejména v kombinaci s moderními materiály. Hodí se k novým domům, na terasy i balkony. Odstín to je poměrně praktický. Antracitové venkovní květináče dodají šmrnc i vašim venkovním prostorám.

Pakliže není antracitový odstín zrovna podle vašeho gusta a dáváte přednost přírodním tónům, i vy nemusíte přijít zkrátka. Zemité barvy jsou rovněž stále moderní, především pak ty v tónu hnědém, cappuccino, frappe, taupe, světle šedé apod.

Trendová je také bílá, která na zahrádce nejvíce vynikne. Zároveň se ale květináče v této barvě rychleji ušpiní, takže jsou jednoznačně nejnáročnější na údržbu.

Ratanový decor je stále v kurzu

Velký boom před několika lety zaznamenal decor ratanu a i letos jej lze považovat za nejoblíbenější vzor. Ratanové květináče doporučujeme pořídit z plastu. Jsou nerozbitné, velmi nenáročné na údržbu, lehké a stylové velmi povedené. Nádoby s tímto decorem se hodí do moderních zahrad i na chalupu. Velice pěkně vypadají v kombinaci s ratanovým nábytkem, takže společně docílíte velice efektní kompozici.

Velice trendové jsou rovněž ratanové truhlíky, které podtrhnou krásu balkonových rostlin. Budou vypadat nádherně na okenních parapetech, na zábradlích balkonů, poslouží jako oddělení prostoru mezi terasou a trávníkem.

K ratanovému provedení lze zařadit i proplétanou strukturu květináčů, opět v provedení z plastu. Jedná se o silnější splétané proužky. Tento vzor rovněž působí atraktivně a stylově.

Imitace dřeva je nadčasová

Dřevo je na zahradách zastoupeno nejen prostřednictvím stromů a keřů, ale obvykle také v podobě nejrůznějších dřevěných zahradních prvků. Není se čemu divit, protože se jedná o přírodní materiál, který je nenahraditelný. Nicméně časem ztrácí na své kráse a začne trouchnivět. Pakliže tíhněte k decoru dřeva, jistě vás osloví plastové květináče, jež jej dokážou věrohodně imitovat. Patrná jsou léta, které dodávají květináčům ten správný styl. Navíc vám poslouží v podstatě celý život. Na vaši zahrádku či balkon bezpochyby zapadnou.

Vlnky připomínající vodní hladinu

Další velice oblíbenou a trendovou strukturou květináčů jsou vlnky, a to vodorovně i svisle. Evokují vodní hladinu, mořské vlny, a protože vodní plocha k moderním zahradám neodmyslitelně patří, jsou skvělou volbou. Vzhledově mají přírodní ráz, takže se budou krásně vyjímat v exteriéru rustikálního a venkovského stylu, ale zaručeně zapadnou i do moderně laděných zahrad.

Výhodou nejmodernějších plastových modelů květináčů je bezesporu to, že jsou prakticky nerozbitné, lehké a mrazuvzdorné. Nepoškodí je ani agresivnější stupeň UV záření. Výborně se s nimi manipuluje, takže je snadno vynesou na terasu, balkon, vskutku perfektně se hodí i na konstrukce střešních zahrad. Které oslovili vás?

Zdroj fotografii: Harasim velkoobchod s.r.o. – www.harasim.info

 

Duben 25th, 2018 redaktor: