Znovu mladá, krásná a s lepším zrakem díky blefaroplastice

Oční okolí patří mezi oblasti, u nichž se stárnutí projevuje nejdříve a nejvíce. Bývá tomu tak kolem čtyřicátého věku, někdy i dříve. I vy už na sebe pozorujete, že máte horní oční víčka pokleslá? Nejen, že vaše tvář díky tomu vypadá starší, navíc začínáte mít problémy se zrakem, protože vám převislá kůže z části oči zakrývá? A co potom vrásky, vaky a kruhy pod očima? Jde to zkrátka z kopce dolů a vás popadá panika, neboť jednoduše stárnete? Díky vysoce pokrokové plastice je dnes možné omládnout ze dne na den.

Blefaroplastika na estetické i funkční obtíže

Jednou z možností, jak procesy stárnutí v oblasti očí zmínit, představuje blefaroplastika, nebo-li operace dolních a horních víček. Tento zákrok je u nás v České republice v rámci estetické medicíny nejžádanější a nejčastější. Řeší jednak estetické změny způsobené stárnutím a odstraňuje kosmetické vady, ale bývá také prováděn ze zdravotních a funkčních důvodů. Operace má tedy podstatný vliv na kvalitu života, protože přináší zlepšení vidění a rozšíření zorného pole. Podstupují ji ženy i muži, a to nejčastěji mezi čtyřicátým až padesátým rokem věku.

Jak blefaroplastika probíhá?

„V rámci operace víček odstraníme nadbytečnou a povislou kůži v oblasti víček. V závislosti na nálezu a přání pacienta provádíme výkon na dolních nebo jen na horních víčkách, případně současně. Jedná se o zákrok bezbolestný, neboť oblast znecitlivíme lokální anestezií. Řez vedeme tak, ať nejsou jizvy viditelné. Operace probíhá 40 – 50 minut. Dalším krokem může být úprava vrásek v oblasti očí a mezi obočím pomocí injekční terapie,“ sdělila opthalmoložka kliniky estetické medicíny Beauty Shape Clinic.

Co následuje po operaci?

Klinika estetické medicíny po zákroku sdělí pooperační doporučení, které je nutné dodržovat. Po operaci jsou víčka oteklá, proto se během 24 – 48 přikládají na tuto oblast studené obklady. Je třeba dodržovat klidový režim. Objeví se také modřiny, což je zcela normální, a měly by ustoupit do 2 – 3 týdnů. Šestý nebo sedmý den dochází k odstranění stehů. Poté se můžete zapojit do běžného režimu, s tím, že fyzická a sportovní zátěž se doporučuje až po třech týdnech od operace.

Jaké výhody blefaroplastika nabízí?

Blefaroplastika nabízí řadu výhod. Vrátí vám mládí, vizuálně můžete omládnout o 5 až 15 let. Zbavíte se vaků a kruhů pod očima, pokleslých očních víček bránící lepšímu vidění a spouštění dolního koutku oka. Zmizí hrubé vrásky na dolním nebo horním víčku a tvář nebude působit unaveně. Oči vám přestanou slzet, otékat a bolet. Snížíte tak únavu očí i bolest hlavy. Tvar víček bude hezčí a celkový vzhled mladistvější. Díky odebrání převislé kůže na očích přestanete pro lepší vidění zvedat čelo, čímž omezíte tvorbě dalších vrásek.

Jak často lze zákrok podstoupit?

Trvání efektu je velice individuální. Literatura uvádí 5 – 10 let, přičemž doba se může zkrátit i prodloužit. „Kvalita kůže je dána geny a své udělá i špatný životní styl, jako je kouření, ponocování či přehnaná mimika. Operaci však lze opakovat, třeba za 10 let,“ doplnila opthalmoložka z kliniky Beauty Shape Clinic

Červen 21st, 2019 redaktor: