Veselé ponožky z bambusu si zamilujete

Nikdo z nás se neobejde bez ponožek. Potřebujeme je téměř denně, výjimkou kolikrát není ani letní období, kdy i přes horka poskytuje toto oblečení pohodlí v uzavřených botách. Sportujeme-li, pracujeme-li v plné obuvi, potřebujeme i několik párů za den. Zkrátka ponožek není nikdy dost a čas od času vyžaduje náš šatník v tomto směru obměnu.

Jistě s námi budete souhlasit, že nejsou ponožky jako ponožky. Vyrábí se totiž z různých materiálů, a pakliže narazíte na provedení z umělých vláken, nikoliv z přírodních tkanin, je to mnohdy pro naše nohy spíše utrpením. Potí se, zapáchají, kloužou apod. Máte podobnou zkušenost? Z tohoto pohledu je lepší sáhnout po bavlně, nově však také po ještě lepším materiálu, kterým je bambus. Oblečení z této suroviny se v poslední době těší velké oblibě a to má své důvody. Představme si přednosti právě bambusových ponožek.

Proč nosit bambusové ponožky?

Ponožky z bambusu jsou obvykle vyrobeny ze 100% bambusového vlákna nebo směsi bambusu a bavlněné příze. Kombinují se také s konopím, spandexem apod. Bambus má oproti bavlně lepší termoregulační a absorpční vlastnosti, je pružný, odolný, zajišťuje lépe odvod vlhkosti a má vyšší pevnost. Obrovským plusem je fakt, že tento materiál odpuzuje pach a je antibakteriální.

Zápach nohou vás už trápit nebude

Právě zápach nohou je problém, se kterým bojují obě pohlaví. I přes dodržování hygieny je mnohdy nesnadné zbavit se nepříjemného odéru. Někdy je to natolik vážné, že může být ohrožen váš společenský život. S tím si vaše ponožky z bambusu hravě poradí. Zredukují výskyt bakterií, jež tento zápach způsobují. Pryč jsou „smradlavé“ nohy, pryč jsou zpocené nohy, pryč jsou plísně apod. Navíc je bambusové vlákno ekologické, takže šetříte i životní prostředí.

Horko nebo zima? Bude vám v nich tak akorát

Máte studené nohy, nebo se naopak potíte? I s tím se již potýkat nebudete, když dopřejete svým nožkám bambusové ponožky. Bude vám v nich tak akorát. V tomto materiálu dochází k přirozené cirkulaci vzduchu při zachování odvodu vlhkosti. Díky termoregulaci se stávají tyto ponožky chladivé v létě a hřejivé v zimě.

Veselé ponožky zlepší náladu

Když k těmto vynikajícím vlastnostem přidáte veselé barvy, vzory a motivy, bambusové ponožky jsou opravdu dokonalé, a to jak pro muže, tak ženy. Tento módní hit si musí zamilovat každý!

Každý z nás potřebuje v šatníku černé nebo bílé provedení, ale co takhle rozšířit sbírku o veselé ponožky? Možná si říkáte, že takové varianty jsou záležitostí dětí a teenagerů, ale proč se omezovat pouze na jednobarevné a nudné modely? Pestré barvy a vzory zlepší náladu i vám. A v dnešní vystresované době je přeci důležité radovat se i z maličkostí a udělat si život veselejší. Jsme si jistí, že si jich každý všimne a ihned máte téma k hovoru.

Varianty pro dámy:

Varianty pro pány:

A co se týká ceny, není třeba sáhnout hluboko do kapsy. Naopak! Jsou totiž ještě levnější než klasické bavlněné ponožky.

Listopad 15th, 2018 redaktor: