Syndrom vyhoření postihuje stále více žen. Otestujte se, zda hrozí i vám

V posledních létech je syndrom vyhoření pojmem, který je skloňován čím dál častěji. Jedná se o stav extrémního vyčerpání, špatné nálady, ztráty energie a chuti dělat v podstatě cokoli. V práci nemáte sílu na realizaci nových projektů, doma vás nebaví starost o rodinu, domácnost, nechce se vám nic, přitom jedete na plné obrátky, ale nestíháte. Možná tyto pocity sužují i vás. V hlavě se vám honí, zda jste se náhodou nedostali do fáze vyhoření? Otestujte si, jak na tom jste!

Tento plynulý a dlouhodobý proces si vždy vybírá svou daň, jak po psychické, tak fyzické rovině. Časté jsou také potíže se spánkem, nechuť k jídlu a může se přidat i řada jiných zdravotních problémů. Nehledě na to, že zasáhne nejen jedince, ale také rodinu a okolí. Dlouho si však člověk neuvědomuje, že se s ním něco děje, nebo že směřuje právě ke stavu, který už se poté mnohem složitěji řeší.

Únava, stres, vyčerpání…zhroucení, tyhle stavy pocítil v dnešní době mnohý z nás. Mohou se projevit u kohokoliv z nás, bez ohledu na profesi. Syndromem vyhoření trpí lékaři, manažeři, učitelé, tak lidé pracující na dělnických pozicích či maminky na mateřské dovolené. V každém případě hrozí především ženám, jež jsou citlivější, zranitelnější a dle statistik jich syndromem vyhoření trpí stále více.

Otestujte si váš energetický potenciál ve vztahu k vyhořelosti, prokrastinaci a výkonu

Jak už bylo řečeno, citové a mentální vyčerpání důsledkem dlouhodobého stresu může dolehnout na každého z nás. Zabraňte tomu a zjistěte, jak jste na tom se svým energetickým potenciálem, jaké jsou vaše limity únavy, míra škodlivého stresu a další důležité charakteristiky týkající se vaší osobnosti po psychické i fyzické stránce. Jak? Jednoduše pomocí online testu vyhoření.

Výstupy testu jsou cenné z pohledu vyhořelosti, prokrastinace a celkové energetické kapacity. Vše můžete identifikovat dopředu ještě před tím, než skutečné vyčerpání nastane a umožní vám to podniknout kroky, které zabrání negativních projevům v chování. Poznáte věci v souvislostech a budete vědět, na čem jste.

Doporučujeme tento test zkombinovat s testem osobnosti, pomocí kterého zjistíte váš osobnostní i výkonový potenciál. Výstup je vhodný pro start vaší kariéry či efektivní rozvoj potenciálu. Výsledky je možné předložit třeba u pracovního pohovoru, čímž zvýšíte své šance uspět.

Zmíněné typy testů lze realizovat z pohodlí domova skrze internet pod záštitou poradenské společnosti Worktest. Zabývají se komplexností a psychodiagnostikou lidského chování, výkonu a postojů, takže zde můžete absolvovat nejrůznější varianty online psychotestů vypovídající o reálném a komplexním obsahu vaší osobnosti.

Leden 29th, 2019 redaktor: