Jak vybrat ten nejlepší batoh pro prvňáčka?

Druhé pololetí aktuálního školního roku je v plném proudu a ti z vás, co mají doma předškoláka, budou zanedlouho řešit důležité záležitosti v souvislosti s povinnou docházkou. Jednou z nich je výběr batohu, bez kterého se žádný školák neobejde. Pro každého prvňáčka se jedná o významný okamžik v životě a své první aktovky se jistě už nemůže dočkat i ten váš.

Určitě se vyplatí poohlédnout se po školních pomůckách právě nyní. Budete mít na pořízení dostatek času, takže si můžete vše důkladně promyslet. Navíc lze očekávat, že nabídka na trhu bude mnohem širší a také levnější než těsně před začátkem nového školního roku, kdy je poptávka největší. Učiňte tak tedy již nyní a inspirujte se našim dnešním článkem, který je určen právě všem rodičům předškoláků. Správná aktovka či batoh totiž musí splňovat určité parametry, a protože budete tuto věc pořizovat možná poprvé a nemáte žádné zkušenosti, načerpat inspiraci a zjistit si důležité informace není nikdy na škodu.

Aktovku nebo batoh?

V případě, že jste pro své dítě ještě tašku do školy nevybírali, nejspíše nevíte, jaký typ mu bude více vyhovovat. Školní aktovka pro prvňáčka se může zdát jako lepší řešení, někdo však může dát přednost batohu. Rozdíl mezi nimi je v tom, že aktovka má jednu velkou skořepinovou kapsu, ve které se dá lépe orientovat. Batohy nabízí více prostoru pro uložení věcí a představují variantu, která vaší ratolesti vydrží nejspíše déle. Proč? Protože z prvňáčka už bude školák v druhé, třetí třídě a pravděpodobně přijde s argumentem, že aktovka je jen pro mrňata.

Jaké parametry musí batoh/aktovka do školy splňovat?

Ať už se rozhodnete pro jednu či druhou variantu, tytéž parametry musí splňovat aktovky i batohy do školy. Základním požadavkem je váha. Taška musí být lehká, ideálně do 1200 g. Školní batoh pro 2. stupeň pak může vážit kolem 1400 g. Když se k tomu připočte váha učebnic, sešitů a dalších školních pomůcek, musí toho takový školák unést docela hodně. Zadní část batohu a aktovky musí být anatomicky tvarovaná, aby se taška maximálně přizpůsobila dětské páteři. K vyššímu komfortu přispívají polstrovaná záda a nastavitelné popruhy, abyste batoh mohli uzpůsobit výšce vašeho syna nebo dcery. Dále dbejte na další součást, která je čistě bezpečnostní. Máme na mysli reflexní prvky a odrazky, ideálně umístěné na čelní straně i bocích, jež pomohou dítě ochránit při přesunu do školy a z ní.

Pro školáka je vzhled důležitý

Zmíněné vlastnosti spojte s designem, který si bude vaše ratolest jednoduše přát. Nemá moc smysl posuzovat vzhled pouze z vašeho pohledu. Nejlépe uděláte, když vyslechnete názor potomka, protože právě on bude batoh nosit. A jistě nechcete poslouchat, že v tom do školy nepůjde, tohle se mu či jí nelíbí, nebo dokonce, že se spolužáci posmívají. Na druhou stranu není moc rozumné zvolit aktuální módní postavičky, protože je více než jisté, že dítě brzy změní vkus. Zkuste se poohlédnout po nadčasovém kompromisu.

 

 

Rada na závěr: Výborným řešením jsou školní batohy českého výrobce STIL, jež splňují veškeré důležité parametry na funkčnost, váhu, kvalitu i bezpečnost, navíc jsou k dostání v nádherných designech. Doporučit vám můžeme výhodné sety, kdy v jednom stylu můžete dítěti pořídit batoh, penál, boxy, pytlík na cvičky, zástěrku, peněženku apod.

Školní potřeby STIL bude vaše ratolest využívat s velkou radostí. Najdete je nejen na internetu, ale téměř v každém papírnictví v sekci dárkového balení, ubrousků, blahopřání, či párty programu.

Únor 28th, 2019 redaktor: