Že jste se ještě nesetkali s nahřívacími polštářky? Tento fenomén při léčbě řady zdravotních neduhů je v poslední době čím dál oblíbenější a můžete ho vyzkoušet i vy. Snadno a rychle získáte šikovný relaxační nástroj pro vaše tělo i mysl.
Nahřívací polštářky mají celou řadu kladných vlastností, kvůli kterým je stojí za to otestovat na vlastní kůži. Na první pohled je to možná běžný polštářek, ve skutečnosti je ale až po okraj naplněný ryze přírodními materiály, které mu propůjčují punc neobyčejnosti a dodávají mu magické schopnosti.
Polštářek vám spolehlivě zmírní nebo zažene celou řadu bolístek. Záda, břicho, zuby i klouby jsou hlavní oblasti, které můžete s pomocí polštářku zklidnit a zahnat nepříjemné bolesti. Polštářek umí neúnavně hřát i chladit, to závisí na tom, co od polštářku v danou chvíli očekáváte.
Nahřívací polštářek si zcela jistě zamilujete již po prvním použití a zaručujeme vám, že se o něj nebudete chtít dělit. Jen vy sami dobře víte, že po náročném dni prostě potřebujete relaxaci a pořádný odpočinek.
Terapie s pomocí tepla u vás doma? Nic není nemožné. S polštářkem během několika málo minut vytvoříte neúnavně sálající zdroj tepla, který přitom provoní váš domov jako čerstvě upečený chléb.
Čím jsou nahřívací polštářky naplněny?
Obilné polštářky obsahují pšeničná zrnka a ve srovnání s pohankovými polštářky dovedou i déle hřát. Až je zahřejete, do nosu vás doslova praští jejich překrásná vůně, která připomíná doma pečený chléb. Skvělá terapie teplem i vůní.
Pohankové polštáře obsahují ve své náplni pohankové slupky a při stlačení vydávají uklidňující šustivé zvuky. Polštářky jsou také měkčí a skvěle se přizpůsobí tvarům vašeho krku, šíje nebo zad. Dá se na nich pohodlně spát celou noc, nebo jen chvíli zrelaxovat po namáhavé aktivitě.
Na trhu rovněž najdete polštářky, jejichž výplň tvoří další obiloviny, nebo třešňové pecky. Ty se však řadě lidí zdají příliš tvrdé a nejsou vhodné ke spánku. Navíc se třešně rychle zahřívají.
Snadná je i údržba polštářků. Povlak můžete snadno sundat a samozřejmě vyprat. V zimě můžete nechat polštářky pořádně promrznout a v létě je nechejte na slunci. Jednoduše je tak vyčistíte a vůbec k tomu nepotřebujete vodu. Zejména pohanková výplň velmi dobře absorbuje vlhkost, což samozřejmě znamená i pot. Proti jiným polštářovým výplním však pohankové slupky nezapáchají a ani pachy nepřejímají.
Nahřívací polštářky jsou skvělou alternativou pro alergiky, protože je roztoči nemají v oblibě.
Nahřívací polštářek vás po zahřátí jeho náplně vydrží statečně hřát i dlouhé desítky minut. Využijete toho zejména tehdy, když potřebujete pořádně prokrvit unavené svalstvo a výrazně zrychlit jeho regeneraci. Působením tepla zároveň zrychlujete odplavování kyseliny mléčné a dalších metabolitů ze svalstva. Pokud vaše klouby a svalstvo trápí artróza, revma nebo poranění, léčbu teplým polštářkem si zamilujete.
Teplem vyléčíte také bolavá záda a problémy s vystřelující bolestí v kyčlích. Pokud vás trápí jinak běžné činnosti, jako řízení vozidla, mytí nádobí nebo obyčejné věšení prádla, pomůže polštářek v roli malého doktora i vám. Zejména slečny a dámy při menstruačních problémech a křečích v břiše často sahají po prášcích a medikamentech. Je to mnohdy zbytečné a působení tepla rychle zabere. Výrazné úspěchy léčby teplem hlásí i pacienti s dnou, svalovou tenzí a při zánětech v krku a ústní dutině.
Seznamte se s hlavními možnosti využití tepla z nahřívacích polštářků:
Zrnka obilí i pohankové slupky vás přitom nemusí pouze zahřívat. Skvěle totiž zadržují kromě tepla i zimu. Pokud tedy vložíte polštářek do mrazničky místo trouby, získáte skvělý chladící polštář, který oceníte při mírnění řady druhů bolesti. Před zmražením polštářku jej však doporučujeme vložit do sáčku, aby nenavlhnul a nestala se z něj zmrzlá hrouda.
Bolí vás zuby a hlava? Stačí vymražený polštářek přiložit k bolavému místu a pak jen chladit. Studený polštář dobře zrelaxuje i natažené svalstvo po náročné sportovní aktivitě nebo práci.
Nahřátí polštářku zvládne snad každý. Je to opravdu velmi jednoduché a rychlé. Při nahřívání v mikrovlnné troubě zahřejete polštářek již během pár desítek vteřin. Výkon vaší mikrovlnné trouby je klíčový pro dobu nahřívání, proto bude každému vyhovovat jiná doba nahřívání a nemůžeme tedy přesně poradit, jak dlouho nahřívat právě u vás doma. Zkuste tedy polštářek zejména poprvé nahřívat po 10 až 20 vteřinách a testovat jeho teplotu. Pokud polštářek po vytažení pálí tak, že jej nejste schopni udržet v rukou, patrně jste příliš intenzivně nahřáli jeho náplň. S
Stejně dobře polštářek zahřejete v klasické troubě nebo na horkém topení, mikrovlnná trouba je však suverénně nejrychlejší.
Polštářek vydrží intenzivně hřát cca 15 – 20 minut. Poté bude vlažný a vám nic nebrání jej opakovaně zahřát a využít pro vaši relaxaci.
10 největších výhod nahřívacích polštářků:
Vyberte si nahřívací polštářek již dnes a vyzkoušejte jeho magické vlastnosti na vlastní kůži.