V každé domácnosti je zapotřebí mít dostatek úložného prostoru, zejména pak na oblečení a nejrůznější doplňky. Zejména my něžné polovičky, které milujeme nakupování, oceníme každičké místečko, kde budeme moci uložit své nové hadříky. Jste na tom podobně? V tom případě se jistě shodneme na tom, že pořádně velká a prostorná šatní skříň je splněným snem každé ženy. Jaká je ta ideální?
Pořídit novou šatní skříň dnes není problém. Na našem trhu je k dostání nespočet různých druhů a modelů. Nicméně vybrat tu správnou a vhodnou do vašich domácích podmínek může být oříšek. Položte si proto před nákupem tyto otázky:
Zamyslete se nad těmito body, jež vám výběr vhodného typu šatní skříně bezesporu ujasní. Je třeba zdůraznit, že většina lidí se při výběru nábytku orientuje pouze na základě designu a trendů a nebere v potaz aspekty užívání. Moderní je sice v současné době bílá šatní skříň, ale nemusí být vždy tou nejlepší variantou do každé domácnosti. Stejně tak je důležité vnitřní uspořádání, které přispívá k praktičnosti a přehlednosti a úzce souvisí s časovou úsporou.
K vnitřnímu vybavení skříní se řadí nejrůznější součásti, jako jsou výklopné tyče, výsuvné věšáky, drátěné programy, proutěné koše, plastové boxy, výsuvné police, zásuvky a speciální držáky na kravaty, šperky, pásky a další módní doplňky.
Ve fázi, kdy už máte jasno, co je v případě vhodné šatní skříně důležité, podívejte se na tipy, jež vás naučí rafinovaně využívat vnitřní prostory.
Oblečení, které často nosíte, ukládejte dopředu ideálně do výšky očí (70 – 180 cm). Nedávejte jej na dno skříně, přičemž byste se museli neustále ohýbat. Anebo naopak do horních polic, kde už máte problém dosáhnout.
S tipem číslo jedna souvisí tip druhý. Méně používané a sezónní věci uložte do zadních prostor skříně či vrchních polic, které obvykle nemáte ve výšce očí.
Svrchníky obsahují nečistoty z venkovního ovzduší a mohou být kontaminovány toxickým spadem. Proto není dobré, když se dostanou do oděvů, jež přichází do styku s holou kůží na intimních a citlivých partiích. Kožichy a bundy pověste na ramínka a umístěte je do skříně tak, abyste zabránili jejich vzájemnému otěru.
Řadu oblečení vrátíme do skříně, i když jsme jej měli zrovna na sobě, ale není nutné tento oděv ihned prát. Nicméně může být opět kontaminované z venkovního prostředí. Nošené a čisté prádlo by tedy mělo být oddělené. Vyčleňte si ve skříni oddíl pro již nošené oblečení a ukládejte jej vždy zde.
Není vůbec vhodné ukládat oděv a boty do jedné společné skříně. Buď si pořiďte větší botník, který bude v předsíni, nebo v nejhorším případě boty vždy očistěte a vložte do krabice či pytle. Ty lze schovat do jedné části šatní skříně.
Spodní prádlo je kapitolou samo o sobě. Vzhledem k tomu, že je ve styku s holou kůží, je dobré ho chránit jak před prachem a alergeny ze svrchníků, tak z místnosti. K uložení využijte plastové boxy, koše nebo zásuvky.