Proč se vyplatí pořídit kuchyni na míru?

Aktuálně se při zařizování moderního bydlení klade velký důraz na materiály, dokonalou funkčnost, praktičnost a maximální využití prostoru. Často bývá nelehký úkol pořídit takový nábytek, který splní zmíněné požadavky, samozřejmě také s ohledem na estetickou stránku. Navíc, pokud máte atypicky řešené místnosti, je ještě větším oříškem vybrat takové zařízení, které do něj dokonale zapadne. Problém v takových případech bývá mnohdy kuchyně, jež je snad nejdůležitějším kusem nábytku v každé domácnosti.

Pokud si i vy zakládáte na tom, aby váš interiér byl jednoduše dokonalý, není nad čím přemýšlet. Zvolte nábytek na míru, díky kterému budete moci uspokojit veškeré vaše požadavky a přání. U kuchyňské linky je to nejlepší varianta. Můžete se podílet na návrhu jednotlivých částí, abyste měli po ruce vše přesně tak, jak vám vyhovuje. Spolu s radami profesionálů, jež znají nejnovější trendy, najdete zajisté ideální řešení. Navíc už dnes není pravidlem, že kuchyně na zakázku představuje mnohem vyšší investici. Výhody této varianty jsou nesporné a pojďme si představit tři hlavní.

1. Maximálně využitý prostor

Každá hospodyňka nám dá za pravdu, že úložných prostor není nikdy dost. Jsou předpokladem pro komfortní užívání. Čím více šuplíků, poliček a skříněk, tím lépe. Kam přeci uložit veškeré nádobí, potřeby, přístroje a pomocníky, aniž byste měli pracovní plochu zastavěnou těmito věcmi? Dostatek místa je sice limitován velikostí místnosti, ale u kuchyně na míru lze tento prostor prakticky a maximálně využít. Samozřejmostí je pak zachování posloupnosti činností při přípravě jídla, aby se předcházelo zbytečnému přecházení z jednoho místa na druhé.

2. Efektivní rozložení jednotlivých zón

Návrh kuchyně má svá specifika a podléhá určitým pravidlům. Hraje roli, zda jste pravák nebo levák, kde potřebujete mít umístěny zásuvky, police, skříňky, zda bude součástí kuchyně také jídelní kout apod. Při tom všem je potřeba zohlednit jednotlivé zóny, které jsou vyčleněny na zásoby, ukládání, mytí nádobí, přípravu pokrmů a vaření/pečení. Jak je správně rozložit vám poradí designér či výrobce kuchyní. Doporučujeme však, abyste se do návrhu zapojili a vše společně probrali. Váš názor i vkus je důležitý. Každá rodina je jiná, někdo vaří denně oběd nebo večeři, schází se u společného stolu, jiní zase spíše pouze o víkendech a tudíž méně. V některých rodinách píšou děti v kuchyni domácí úkoly či zde pořádají přátelská setkání. To vše se může zohlednit.

3. Trendová a praktická kuchyně zároveň

Design kuchyně, a potažmo jídelního koutu, by měl korespondovat se stylem vybavení celého bydlení. Záleží na vás, zda preferujete moderní, čisté a jednoduché linie nebo se vám líbí třeba rustikální a venkovský ráz. Dáváte-li přednost nejnovějším trendů, možná vás osloví lakované high-tech moderní kuchyně se spoustou technologických vychytávek.

Oblíbenou novinkou bývají vestavěné skříně, kde jsou veškeré úložné prostory a naproti se pak nachází pracovní pult s mycím koutem a sporákem.

Jestliže inklinujete ke klasice a přírodnímu stylu, můžete si zvolit útulnou rustikální kuchyni z masivu a přírodních materiálů.

Chápeme, že není vůbec snadné vybrat styl kuchyně. Fotogalerie již realizovaných kuchyňských linek je proto velmi dobrou inspirací a určitě vám napoví, co je blízké právě vám.

Listopad 30th, 2017 redaktor: