Jaké jsou trendy v interiérovém designu u jídelen a kuchyňských koutů?

Každý z prostorů v bytě je neméně důležitý a v celkovém pojetí se podílí na určité harmonii a vyznění interiéru. Proto bychom měli všem místnostem věnovat náležitou péči při jejich zařizování. V dnešní době je jednou z podceňovaných částí bytu jídelna, případně její kout. V malých bytech ji často postrádáme, stolujeme v kuchyni, anebo dokonce na konferenčním stolku v obýváku. Vymezte ale pro toto praktické vybavení prostor. Jde to, když k tomu máte ten správný nábytek. A jaké jsou aktuální trendy? Na to se zaměříme a poradíme vám.

Jeden celek

Jídelna je málokdy řešena jako samostatná místnost. Bývá propojena buď s kuchyní, v moderních a prostornějších bytech pak odděluje kuchyni i obývací pokoj. V tomto směru je důležité, aby nábytek do jídelny stylově a barevně ladil s ostatním vybavením interiéru a navzájem se nerušil. U jídelních židlí i stolu vsaďte také na stejné tvary.

Návrat do minulosti

Pro rok 2018 vsázejí interiérový designéři na návrat k odzkoušeným věcem. Staré pojetí se objevuje v novém modernějším designu, které je jednodušší a čistší, co se linií týče. Retro je zkrátka stále v kurzu. To je patrné zejména u jídelních židlí a zatracovat bychom rozhodně neměli ani rohové lavice. Velkým plusem je jejich praktičnost, nezaberou mnoho místa a přitom se na ni usadí více osob. S měkkými sedáky nebo čalouněním jsou pohodlné, navíc je seženete i v krásné podobě.

Rohová lavice není přežitkem staré doby. I dnes můžete pořídit vkusné provedení.

Židle v retro tvaru v kombinaci s jednoduchých obdélníkovým stolem je řešením do každé domácnosti.

Trendové odstíny

Každý trend se nejvíce odráží ve využití barev, odstínů a struktur. Aktuálně se veze na vlně přírodních materiálů, jež preferuje čím dál více zákazníků. Z přírodních materiálů číší určité teplo, pocit útulnosti.

Struktura dřeva je vždy nadčasová. Přírodní materiál neubývá na kráse a je imitovým i materiály umělými.

Na druhou staru dominuje černo-bílá kombinace, která je vyvážena čistotou a jednoduchostí. Tento kontrast má zkrátka šmrnc. Zde máte prostor pro černé jídelní židle a bílý jídelní stůl, případně naopak.

Kombinace černo-bílé je atraktivní a do moderních domácností naprosto ideální volba.

Letos je jednou z nejvýraznějších barev také červená, ideálně v temnějším tónu. Měla by se objevovat na čalounění a rozbít její sytost lze využít s jiným odstínem.

Červená je dravá a žhavá. Interiér s touto barvou prokoukne a dodá mu originalitu.

Masiv versus umělé materiály

Do velkého prostoru se nebojte využít masiv. Masivní židle a stůl dodají interiéru dominanci, místnost bude působit útulně a celé rodině nabídnou dostatek místa při stolování.

V malém bytě se bude lépe vyjímat plast, kovové konstrukce či skleněná deska u stolu. Působí odlehčenějším dojem a malé místnosti je v takovém případě potřeba dodat vzdušnost.

V poslední době získává na oblibě i polyuretan, protože židle z něj vyrobené jsou lehké, pevné, pružné i odolné. Díky všem těmto vlastnostem se hodí skoro do každého prostředí.

Dnes opravdu není problém sehnat trendový, avšak praktický nábytek do jídelny, který poskytne všem členům vaší rodiny maximální pohodlí a podtrhne krásu vašeho bydlení.

Leden 23rd, 2018 redaktor: