Hledáte vhodný nábytek do koupelny? Poradíme, jako jsou trendy

K základům spokojeného bydlení se bezesporu řadí útulná, praktická a moderně zařízená koupelna. Mnozí z nás se při zařizování koupelny řídí především vlastním vkusem, další zase hledají inspiraci od bytových designérů a výrobců koupelnového vybavení. Druhým aspektem jsou samozřejmě také finanční možnosti. Pokud právě budete zařizovat koupelnu a rádi byste načerpali užitečné rady a tipy, připravili jsme právě pro vás informace týkající se trendů vládnoucí modernímu koupelnovému nábytku.

Patří do moderních koupelen nábytek?

Koupelnový nábytek je nezbytnou součástí každé koupelny. Ačkoliv je doba taková, že je bydlení, co se týče zařizovacích prvků spíše střídmější, v koupelně potřebuje každý mít určitý prostor k odkládání a ukládání různých věcí a nezbytností. Trendy se nesou ve znamení vzdušnosti, jednoduchosti, minimalismu, nicméně nějaké ty koupelnové skříňky jsou nezbytností. Kam jinak schovat kosmetiku, ručníky, osušky, toaletní potřeby, desinfekční prostředky a další? Na druhé straně by koupelna zařízená pouze sanitární technikou působila poněkud nedokončeně. Takže nábytek jí dodává styl i atmosféru.

Jaké trendy převládají v současné době?

Stejně jako u jiného nábytku do interiéru, i vybavení do koupelny inklinuje k neutrálním, spíše tlumeným tónům a přírodním materiálům, ze kterých číší určitá harmonie a poklid. Moderní je vysoký lesk, bílá, černá a šedá barva, imitace betonu či dekor běleného dubu. Luxusní jsou i kombinace zmíněných tónů. Nejdominantnějším odstínem je jednoznačně bíla barva. Je symbolem čistoty a skvěle ladí se sanitární technikou.

V oblasti koupelnového nábytku jsou patrné zejména dva hlavní trendy. Jedním z nich jsou zvyšující se nároky na úložné prostory, které jsou na promyšlené. Řada domácností bojuje s tím, že koupelny jsou obvykle rozměrově malé. V takovém případě zvolte nábytek do výšky. Velice oblíbené a moderní jsou tedy koupelnové skříňky vysoké. Jsou praktické, protože se do nich vejde dostatek věcí, zároveň se vejdou i do menších prostor. Do koupelen, kde je potřeba šetřit s každým místem, jsou ideální volbou.

Druhým trendem je, jak už bylo řečeno, zachování určité vzdušnosti. Jednou z hlavních priorit moderního bydlení je zachování volného prostoru. Nikoliv však na úkor dostatku místa pro všechny nezbytnosti. Určitou alternativu nabízí zrcadlová skříňka do koupelny, jejíž součástí je umyvadlo, zrcadlo i místo na ukládání.

Pro představu přidáváme několik tipů na trendové koupelny (zdroj fotografií: dona-shop.cz):

Rada na závěr: Při zařizování koupelny se držte starého dobrého pravidla: V jednoduchosti je krása! Čisté linie, hladké skříňky, neutrální barva – to jsou naše doporučení!

Březen 29th, 2018 redaktor: