Romantický večer s vynikajícím vínem. Jaké vybrat?

Plánujete pro svého partnera překvapení a hodláte pro vás oba připravit romantickou večeři? Budete slavit narozeniny, svátek, výročí či jinou významnou událost, takže se na tento večer chcete řádně připravit? Tato slavnostní chvíle si bezesporu zaslouží nejen speciální menu, ale také kvalitní alkohol. Co takhle obstarat exkluzivní portugalské víno, které dodá těmto chvilkám špetku luxusu.

Na našem trhu dnes najdete obrovskou a pestrou škálu vín. Vyznat se v nich a vybrat to, jež bude lahodit vašim chuťovým buňkám, a navíc povznese romantickou večeři na skutečný zážitek, není až tak snadné. Jaké tedy máte možnosti, aby se víno hodilo k plánovanému pokrmu a dokonale jej doplnilo?

Červená vína k hovězímu masu a zvěřině

Obecně platí, že červené víno se hodí k masům tmavým. Ideálně podpoří chuť hovězího masa, zvěřiny, kachny nebo husy. Určitě vám bude chutnat také k tučnějším rybám. Jemnější červená vína lze použít ke grilovanému nebo pečenému prorostlému masu. Dobrou kombinací jsou rovněž vyzrálé červené druhy se sýry s modrou plísní.

Naše 3 tipy:

  1. VERSÁTIL Tinto skvěle doprovodí červené maso, tučné ryby, grilovanou zeleninu a sýry s modrou plísní.
  2. Gastronomické víno Monte da Ravasqueira SELECTION OF THE YEAR RED povznese chuť hovězího a grilovaného masa
  3. Monte da Ravasqueira Classico Tinto s intenzivním aroma doporučujeme k měkkým sýrům, pizze a těstovinám s rajčatovou omáčkou

Bílé víno k rybě nebo drůbeži

Ke světlým masům, např. rybám, kuřeti, krůtě, telecímu či plodům moře jsou vhodnější bílá vína. Ta se skvěle doplňují také se sýry. K čerstvým bílým sýrům jsou ideální svěží odrůdy, plnější vína k sýrovým pomazánkám, k těm s modrou plísní se hodí výrazně sladká bílá vína. K u nás velmi oblíbeným sýrům typu Eidam podávejte bílá vína plná chuti.

Naše 3 tipy:

  1. FIUZA ALVARINHO si nejvíce vychutnáte v kombinaci s grilovanou rybou a mořskými plody.
  2. Osvěžující Santa Vitória Branco skvělé sedí ke kuřecímu či krůtímu masu, zelenině a sýrům.
  3. Víno s tropickým aroma AVELEDA ALVARINHO Reserva da Familia je vhodné jako aperitiv, k rybám, mořským plodů, sushi a salátům.

Další vína ke sladkému

Bude-li mít váš večer sladkou tečku, pak jsou k dezertům správnou volbou sladká nebo polosladká vína. Pak jsou tady ještě růžová a šumivá víno, která rovněž nabízí mnoho skvělým kombinací. Za prvé jsou tou nejlepší volbou pro aperitiv. Dále si rozumí s lehkými dezerty, ovocem, ale také třeba asijskou či thajskou kuchyní. Růžové víno se dobře páruje také s grilovanými masy, jemnějšími sýry, kořeněnými pokrmy a ovocem.

Naše 3 tipy:

  1. Šumivé růžové víno s aroma červeného ovoce Quinta do Ortigão Espumante Rosé Bruto je dokonalou volbou k dezertům, předkrmům, orientální kuchyni, zelenině, bílému masu, rybám i jako aperitiv.
  2. Červený sekt nejvyšší jakosti Quinta do Ortigão Espumante Tinto Bruto si nejvíce vychutnáte v kombinaci s červeným masem, zvěřinou, těstovinami s rajčatovou omáčkou, pizzou a výraznými sýry.
  3. Polosuché šumivé víno s příchutí zeleného jablka Quinta do Ortigão Espumante Meio Seco je opět nejvyšší kvality a velmi dobře doprovodí ryby, mořské plody a zeleninu.

Pakliže chcete z romantického večera udělat opravdu výjimečné chvilky, vsaďte na vína, která u nás nejsou tolik k dostání. Portugalská vína si zamilujete. V této zemi má výroba tohoto alkoholu bohatou tradici a je naprosto exkluzivní. Naše tipy pocházejí právě z Portugalska a všechny seženete na stránkách vinazportugalska.cz. Odměňte se při slavnostní události skvělým jídlem a ještě lepším vínem.

Květen 30th, 2019 redaktor: