Máte volný víkend? Vydejte se na výlet do Prahy!

Praha je úchvatné město, které stojí za to poznat. Pokud nemáte žádné plány a naopak máte volných několik dní nebo třeba jen víkend, vydejte se chvíle volna užít do Prahy. Poradíme vám, jaká místa stojí za návštěvu, dáme několik tipů na nejlepší obchodní domy a podíváme se také na výhodné ubytování v Praze.

Historie, tajemno i netradiční podívaná

Když se řekne Praha, možná si i vy jako první vybavíte Staroměstské náměstí s Orlojem, Pražský hrad nebo Petřínskou rozhlednu. Je toho ale mnohem více. Pokud chcete poznat Prahu jinak, doporučujeme si udělat výlet na Vyšehrad. Nejenže je to místo, které se váže k historii českého národa, ale je to i místo, které je protkáno záhadami. Najdete zde například Čertův sloup – jedná se o kameny, o kterých se neví, jak se na místo dostaly, ani k jakému účelu slouží.

Staroměstské náměstí s Orlojem

Orloj na Staroměstském náměstí

Pokud máte odvahu, můžete také podniknout večerní procházku za pražskými strašidly a duchy. Mezi nejděsivější místa patří i bývalý hřbitov u Bohnické léčebny. Nezaměnitelnou atmosféru má také Faustův dům, který najdete na Karlově náměstí. Navštívit můžete i nejužší pražskou uličku, kde chodce řídí semafor. Nachází se na Malé Straně u Lužického semináře.

Kam za nákupy?

Praha nabízí hned několik obrovských nákupních center. Mezi nejpopulárnější patří Palladium, OC Černý most, Obchodní centrum Letňany, Arkády Pankrác a Centrum Chodov. Těšit se můžete na stovky obchodů.

vdfvdfv

Nákupní možnosti jsou obrovské. OC je v Praze nespočet!

Komfortní ubytování v centru za „hubičku“

Aby byl váš výlet do Prahy dokonalý, je třeba si rezervovat kvalitní ubytování. Naším tipem pro vás je 4* Belvedere hotel Holešovice. Nabízí ubytování v luxusně zařízených pokojích a pozor – téměř v centru Prahy.

 bfvfvf

4* hotel Belvedere v Holešovicích

Hotel leží jen cca 10 minut chůze od Pražského hradu. Na nejbližší stanici metra Vltavská se dostanete za pouhých 5 minut. Hotel patří mezi nejlepší čtyřhvězdičkové hotely v Praze a to díky skvělému poměru cena/kvalita. Na ubytování zde můžete navíc výrazně ušetřit díky akci „Zůstaň 4 noci, zaplať pouze 3 noci“.

Září 29th, 2015 redaktor: