Jak si udržet sexuální jiskru i po létech? Poradíme vám

S partnerem či manželem jste spolu už poměrně dost let, což je samozřejmě skvělé, ale v posteli to začíná být docela stereotyp? Uklidňujete se, že je to prostě normální a takto to chodí? Nicméně máte trošku brouka v hlavě, zda váš vztah nebude po této stránce dlouhodobě narušen? Nemusíte strádat! Stačí do vašeho milostného života vznést více vzrušení a jít na to jinak.

Spousta párů se potýká s poklesem touhy a nadšení ze sexu. Dle různých výzkumů vyplývá, že zhruba polovina mužů a žen pociťuje po létech vztahu, že to se sexem není tak žhavé, jako na začátku. Inspirací ale mohou být páry, u kterých to správně klape i nadále. Jak se zařadit mezi ně? Spolu s online sexshopem jsme připravili několik tipů, jak milostné hrátky okořenit a dodat jim novou jiskru.

Dělejte všechna ta klišé

Pořiďte si erotické prádlo! Vyzkoušejte nové praktiky, experimentujte s polohami. Může to znít jako klišé a nad těmito ohranými radami mávnete rukou, ale ony skutečně fungují. Jsou to osvědčená doporučení, která prospějí vašemu milování.

Nové sexy prádélko zaručeně vašeho partnera vzruší, o to více když mu třeba předem uděláte striptýz. Dobrou volbou může být i erotický kostým, klidně pro oba. Hrajte si, změňte role, odvažte se!

Vyzkoušejte jiné milostné pozice. Misionář je klasika a nejoblíbenější polohou, ale existuje spousta jiných. Hledejte inspiraci třeba v kámasútře. Zapojte do milování nábytek, sprchu, vanu apod. Polohy střídejte při jednom aktu, prodloužíte si tak zároveň délku sexu.

Neohrnujte nos ani nad zapálenými svíčkami či milostnými vyznáními během sexu. Příjemná atmosféra se z velké části podílí na tom, jak si společný intimní zážitek užijete.

Bez hraček to nejde

Můžete si milování zpestřit jakkoliv, ale bez sexuálních pomůcek se neobejdete. Nespočet spokojených párů si pravidelně do ložnice bere různé hračky pro dospělé, ať už je to vibrátor, umělá vagína, didlo, pouta apod. Těchto vychytávek je nespočet, bezesporu si najdete takové, jež si oba oblíbíte. Zkrátka experimentovat s erotickými pomůckami se rozhodně vyplatí.

Seberte odvahu a poznejte nepoznané

Vyzkoušet sex můžete rovněž i jinak, než klasicky. Vaše babička by vám s velkou jistotou tuto změnu neporadila, ale vyplatí se zaměřit i na jiné praktiky, než ty standardní. Mnoho párů našlo zalíbení v anální stimulaci. K análním hrátkám použijte například lubrikační gel nebo anální kolík na uvolnění. Objevte nové dimenze, užijte si anální sex oba, prožijte nevšední pocity, třebas i dokonce anální orgasmus.

Nebojte se svěřit se svými pocity a touhami

Schopnost mluvit se svým partnerem otevřeně o sexu je jedním z hlavních předpokladů pro to, aby byl váš milostný život skvělý. Udávejte směr. Řekněte, aby se vás dotkl, něco udělal, zkrátka ho nasměrujte. Řekněte si navzájem, co se vám líbí, co byste chtěli vyzkoušet. Popovídejte si o tom, jaký váš sex byl. Co bylo super a naopak ne.

Naučte se také chválit. Pochvalte svého partnera během milování, vyzdvihněte jeho schopnosti. Podpořte jeho ego.

Držte se našich rad a předejdete tak stereotypu v sexu, případně se vám jej podaří prolomit. Zároveň myslete na to, že není dobře usínat na vavřínech a neustále hledat nové podněty, jež vašemu sexuálnímu životu dodají novou šťávu.

Duben 18th, 2018 redaktor: