Jak si poradit s cestovní pojistkou?

Zima už vám leze krkem a začínáte se těšit na letní dovolenou? S dostatečným předstihem vám přinášíme několik rad, které se týkají cestovního pojištění. Pokud se na ně spolehnete, koupíte výhodnou pojistku třeba pro celou vaši rodinu.

Ne jen s modrou!

Na začátku jedno varování. Mezi cestovateli koluje mýtus, že pro cesty po Evropě stačí mít u sebe modrou kartičku cestovního pojištění. Je to velká hloupost. Modrá kartička nefunguje stejně jako pojištění na cesty. Je pouze garancí, že se vám dostane základní lékařské péče v zařízeních, která jsou financována z veřejných zdrojů. Pokud byste vyrazila na cesty jen s ní, koledujete si o velké problémy a hlavně o dluhy. Ceny za ošetření jsou velmi vysoké a bez pojištění musíte hradit i takové úkony jako je převoz do nemocnice apod. Více se na toto téma dozvíte zde.

ngfngfng

Zdravotní péče v zahraničí je nákladná.

Podívejte se na limity

U každé pojistky udává pojišťovna tzv. pojistné limity. Jejich výše určuje sumu, kterou za vás pojišťovna zaplatí. Určitě se vyplatí si sjednat pojistku s vyššími limity. Pro cestu po Evropě i mimo ni by pojistka měla mít limity ve výši 5 000 000 Kč. Dobrou zprávou je, že cena cestovního pojištění s limity v takové výši není vysoká.

Přečtěte si podmínky

Důkladně si pročtěte podmínky smlouvy. Pozornost věnujte pojistným událostem. Musí v nich být uvedeny všechny aktivity, kterým se budete za hranicemi věnovat.

bfbf

Veškeré aktivity je dobré předem nahlásit.

Výhodněji online

Pokud hledáte levné cestovní pojištění, sjednejte si ho online. Ušetříte tím čas i peníze. Pojišťovny v tomto případě nabízí zajímavé slevy a také bonusy. Příkladem výhodné nabídky je pojištění od pojišťovny ERGO. Pojišťovna nabízí stejnou cenu pro pojištění v Evropě i mimo ni – platí pro oblíbené letní destinace jako je Egypt, Kypr, Maroko nebo Tunisko. Pojištění na cesty od ERGO, sjednáte rychle online i během víkendu. Pojistka je platná od druhého dne.

Pokud se budete držet těchto rad, získáte pojištění, které vám na cestách bude krýt záda!

Únor 29th, 2016 redaktor: