Cestovní pojištění si snadno sjednáte i bez cestovní kanceláře

Stále více lidí vyráží na cesty do zahraničí na vlastní pěst. Sjednávají si ubytování, dopravu ale i cestovní pojištění. Mnohým se to však zdá příliš složité a riskantní, není tomu tak. V dnešní době si velmi snadno sjednáte cestovní pojištění i vy sami bez asistence kohokoliv dalšího. A ušetříte na tom!

Průkaz zdravotní pojišťovny do zahraničí nestačí

K častému omylu dochází ve chvíli, kdy lidé vycestují do zahraničí s kartičkou zdravotní pojišťovny v domnění, že jim v případě zranění nebo nemoci vystačí. Není tomu ovšem tak! Průkaz zdravotní pojišťovny slouží pouze k tomu, aby vám byla poskytnuta neodkladná lékařská péče i ve státech Evropské Unie, ale rozhodně nehradí výlohy (více na toto téma zde). Bez sjednaného cestovního pojištění od ERGO si tak můžete z dovolené kromě ostatních suvenýrů přivézt i vysoké dluhy. Ceny za ošetření v zahraničí jsou totiž velmi vysoké a financovat je z vlastních zdrojů je tak velmi nákladné.

Informujte se o dostupných limitech i uvedených podmínkách

Informace jsou vždy důležité a platí to i v případě cestovního pojištění. Každá pojistka má své pojistné limity, jejichž výše určuje částku, kterou za vás pojišťovna v případě vzniku škodné události uhradí. Z toho důvodu se vyplatí sjednat si pojistku s vyšším limitem. V mnoha ohledech se přitom vyplatí porozhlédnout se i po případných připojištěních, mezi kterými by nemělo chybět připojištění odpovědnosti, úrazu nebo zavazadel. Vždy si důkladně přečtěte podmínky podepisované smlouvy a věnujte pozornost zahrnutým pojistným událostem (například zda máte v rámci pojištění kryté i sportovní aktivity na dovolené).

Výhodněji přes internet

Skutečně levné cestovní pojištění si sjednáte prostřednictvím internetu. Online forma pojištění je oblíbená a především rychlá, protože lze sjednat i v den odjezdu s platným pojištěním ihned po zaplacení. Sjednáním online pojištění můžete ušetřit kromě času také peníze. Pokud si zvolíte některou ze skupinových variant, například rodinné pojištění do zahraničí nebo varianty dlouhodobé, mezi které patří i celoroční pojištění a opakované výhodné cestovní pojištění do zahraničí.

Srpen 30th, 2017 redaktor: