Vyzrajte na podzimní splín a ztrátu energie

Nejen barevné listy, ale i kratší dny a málo slunečního svitu, to všechno přináší podzim. Na mnohé z nás s jeho příchodem začne dorážet splín. Podzim tak u některých vyvolává pocity špatné nálady, které jsou spojené se ztrátou energie. 

Pokud i na vás jdou chmury, máme několik rad, jak je zahnat. Stačí málo, abyste si i toto období užila a splín hodila za hlavu. Poradíme vám jak deštivé a blátivé podzimní dny přežít.

Teplé nápoje: zahřejí i potěší

Proti špatné náladě a únavě pomáhají například bylinky. Vzpruhu vám zaručeně přinese i zelný čaj, který obsahuje theanin. Tato látka navozuje stav relaxace a má uklidňující účinky, takže budete jednoduše v pohodě. Oblíbeným lékem proti špatné náladě je čokoláda. Ať už klasická tabulková, horká nebo ve formě kakaa. Takový hrneček pravého Holandského kakaa od Carly vás v podzimních plískanicích i dostatečně prohřeje. Čokoláda má navíc mnoho prospěšných látek, je považována za přírodní afrodiziakum a uvolňuje v těle hormony štěstí.

Hýbejte se

Splín můžete vybít v tělocvičně. Při pohybu se uvolňuje endorfin, který navozuje dobrou náladu. Navíc vám pohyb udělá dobře po náročném dni v práci. Rozhodně nemusíte při cvičení vypustit duši. Zkuste třeba jógu nebo plavání. Pomůže také pobyt v přírodě, pokud to samozřejmě počasí dovolí. Ať už procházka, nebo třeba piknik v parku, jsou skvělými prostředky, jak načerpat energii.

Odpočinek v lázni

Najděte si čas sama pro sebe a dopřejte si relaxační koupel. Díky ní se vašemu tělu dostane potřebného uvolnění. Samotná voda působí především tepelně, ale také mechanicky a chemicky. Pomůže od ztuhlých či namožených svalů, navíc prokrví a čistí pokožku. Stojí za to si lázeň ještě vylepšit. Můžete do ní přidat oleje, klasickou pěnu, sůl nebo bylinné směsi, které mají blahodárné účinky.

Dopřejte tělu vitamíny

Zeleninové saláty a lehká jídla během podzimu řada z nás automaticky mění na tučnější potraviny. Na zdravou stravu se však nesmí zapomínat. Tělo totiž přísun vitaminů potřebuje možná víc jak kdy jiny. Podzimní plískanice totiž sebou přináší i řadu viróz a nachlazení. Jednoznačně největší pomocníkem pro posílení imunity je vitamin C.  Jezte citrusy, kiwi, papriku nebo kysané zelí. Stejné je to i s pitným režimem, na který po létě většina z nás zapomíná. Vsaďte na zázvor s citronem nebo medem, které pro vás budou tou pravou vitaminovou bombou.

A poslední rada na závěr. Pryč s černou a šedou ve vašem šatníku. Není důvod, proč byste se i vy měla s koncem léta zabalit do ponurých barev. Nepodceňujte také podzimní počasí a ráno se vždy pořádně a teple oblékněte. Doporučujeme stále módní vrstvení oblečení, díky kterému se můžete hravě přizpůsobit bláznivému střídání teplot.

Září 21st, 2017 redaktor: