Učte se anglicky a získejte díky tomu lepší práci

V dnešní době, pokud chcete pracovat např. v kanceláři či získat nějakou lépe placenou pozici, se neobejdete bez znalosti cizího jazyka. Sama jsem si toto prožila, když jsem si po studia na vysoké škole s ekonomickým zaměřením, chtěla najít práci, která by odpovídala mým představám. Jelikož jsem studovala docela poctivě a studium mi nedělalo problémy, myslela jsem si, že díky titulu nebudu mít ani problém najít práci a vydělávat slušné peníze. Opak je však pravdou! Dnes je nás s vysokoškolským vzděláním, jako máku a rozhodují i jiné dovednosti než-li titul.

Na pohovorech jsem vyhořela kvůli angličtině

Absolvovala jsem několik pohovorů v menších i větších firmách, kde jsem se ucházela o práci asistentky, až po některé vedoucí pozice. Vždy jsem však narazila na jeden docela podstatný fakt.  „Tak a teď přejdeme k pohovoru v angličtině“, slyšela jsem vždy z úst osoby, která pohovor vedla. A takto podobný scénář následoval na každém pohovoru. A právě na angličtině jsem vždy vyhořela. Do té doby jsem si však myslela, že anglicky umím poměrně obstojně, ale to jsem se mýlila. Ač jsem se učila anglicky na základní, střední i vysoké škole, mé znalosti nebyly dostačující. Na vysoké škole jsme se věnovali výuce angličtiny jen v prvním ročníku a za další čtyři roky jsem toho i dost pozapomněla. Nějak jsem tomu však nevěnovala pozornost a ani mně tehdy nenapadlo, že bych začala docházet na jazykový kurz apod., neboť jsem si myslela, že to nepotřebuji. A právě až v reálném životě na pohovorech jsem zjistila, jak je potřeba mít angličtinu vypilovanou.

Rozhodla jsem se učit anglicky

Řekla jsem si, že pokud chci opravdu najít dobrou práci, nezbývá nic jiného, než dohnat to, co jsem nestihla během studia, a že mi určitě pomůže kurz angličtiny v jazykové škole. Proto jsem se začala zajímat, kam bych mohla docházet a v angličtině se zdokonalit. Na internetu jsem si prošla různé webové stránky jazykových škol a zaujala mně jedna z nich. Povím vám, o kterou se jedná. O jazykovou školu Wall Street English (dále jen WSE). Jejich nabídka mě oslovila proto, že nabízí kurzy angličtiny tak trochu jinak, než ostatní jazykovky. Výuka jazykových kurzů totiž probíhá jak přímo v centru WSE, tak převážně doma. A to se mně moc líbilo. Proto jsem i osobně posléze WSE navštívila a poptala se blíže. Šlo vlastně o to, že bych mohla z pohodlí domova studovat angličtinu online a docházela bych pak pouze na hodinu s rodilým mluvčím a komunikační hodiny.

Výuka angličtiny ušitá přímo pro mě

Šla jsem tedy do toho! Po pár lekcích jsem zjistila, že právě tato forma výuky mně maximálně vyhovuje a můžu si jet svým tempem, aniž bych musela čekat na ostatní. Příjemným zpestřením pak pro mě byly hodiny s lektorem a skupinkou, kde nás bylo tak max. 3 a všichni jsme se mohli v hodinách dostatečně projevit. A díky tomu se moje angličtina výrazně zlepšila a já ztratila i bariéru komunikovat. Momentálně jsem na takové úrovni, že jsem se rozhodla zkusit udělat i zkoušku FCE a přihlásila se do přípravného kurzu.

Učte se, abyste mohla být lepší

Abych se však vrátila k tomu, proč jsem se rozhodla podělit se vámi o mé zkušenosti. Chtěla jsem dodat odvahu vám všem, které jste si prošly podobným. Není proč ztrácet hlavu a naději, když nezískáte práci, kterou jste si vysnila kvůli jazykovým znalostem. Já jsem se přihlásila na kurzy angličtiny a díky znalostem, kterých jsem zde nabila, sem posléze získala práci marketingové ředitelky. Učte se také anglicky a získejte lepší místo, které naplní váš život. Buďte strůjcem svého štěstí.

Březen 28th, 2013 redaktor: