Pronájem bytu v Mostě nabízí nové možnosti investic

Přejete-li si nalézt investiční nemovitost, od níž vyžadujete rychlé zhodnocení vložených prostředků, pronájem bytu v Mostě vám toto přání může splnit. Původně hornické město Most se vlivem realizace velkorysých architektonických studií cílících na zvýšení procenta vegetace změnilo v posledních desetiletích na velmi příjemné místo k bydlení. Poradíme vám, ve kterých částech města si lidé nejčastěji pořizují nájemní bydlení a kde je tedy nejvýhodnější investiční byt k pronájmu hledat.

Pronájem bytu může být výnosnou investicí pro ty, kteří se nebojí rizika

Úspěšná přeměna mostecké krajiny je celoevropským fenoménem, který z Mostu vytváří unikátní místo k bydlení a díky tomu zajímavou alternativu k velkým českým městům pro pořízení investičního bytu. Trvale nejvyšší ceny bytů si drží Praha, Brno, Plzeň či Hradec Králové, výnosy z nájmů těchto bytů však mohou být nižší za cenu vyšší jistoty investice. Lokalita severozápadních Čech a Mostecka naopak skýtá možnost pořízení levnějších investičních bytů s vyššími výnosy z jejich pronájmů, ale za cenu vyššího rizika a s předpokladem nižšího růstu cen nemovitostí. Svým charakterem je tak určena pro typ investorů, kteří milují riziko nebo se ho alespoň neobávají.

Společenské vyžití najdeme především v centru města

Na počátku nového tisícileté proběhla v Mostě výstavba největšího sídliště ve středu města. Lokalita Střed se tak stala největší, ale ne jedinou sídelní jednotkou ve městě. Ke klidnému bydlení uprostřed přírody lákají především čtvrti:

  • · Liščí vrch,
  • · U hřbitova,
  • · Na sadech.

Přesto však jsou nejvyšší nájmy tradičně v centru města, kde je nejlepší občanská a sociální vybavenost, nepřeberné množství hospod, barů, restaurací a tedy možností společenského vyžití. Ve městě působí i dvě divadla a kino, kromě toho lze zajít do řady muzeí či navštívit hvězdárnu nebo planetárium.

Hornický průmysl v Mostě dávno ztratil svoje výsadní postavení

Průmyslový život mosteckého regionu i samotného města byl donedávna určován převážně těžkým průmyslem, hornictvím a zpracováním povrchově těženého hnědého uhlí. Počátek 90. let a změny, které tato doba přinesla, nastartovaly změnu orientace Mostecka především na lehký průmysl a služby. Tento trend přetrvává dodnes, proto se do Mostu za prací budou s vyšší pravděpodobností stěhovat lidé, kteří hledají uplatnění v oblasti:

  • · obchodu,
  • · zemědělství,
  • · stavebního rozvoje,
  • · krajinných úprav.

Rekultivace krajiny je hlavním tématem Mostu a přilehlého okolí a v minulých letech byla do těchto činností investována nemalá suma peněz. V okolí Mostu tak opět roste ovoce, dozrává víno a budují se vodní nádrže a rybníky.

V Mostě se zaručeně nudit nebudete

Téměř sedmdesátitisícové město se postupně stává zelenou oázou uprostřed bývalé měsíční krajiny. Na místech, kde dříve probíhala těžba, jsou dnes sportovní a rekreační centra, vznikají areály Benedikt či Bettynka s možností koupání a rybaření, v zimě zve k vodní zábavě Aquadrom (vodní svět) nacházející se v centru města. Na mostecký autodrom se sjíždí návštěvníci z celé republiky, hipodrom pak hostí dostihové i parkurové soutěže.

Od měsíční krajiny k vinicím

Město Most i jeho okolí se postupně stalo centrem dění severozápadních Čech, které se s neuvěřitelnou rychlostí mění z nehostinného místa k příjemnému prostoru pro život. S tím se zvyšuje i poptávka po nájemních bytech, jejichž cena sice neroste tak závratně jako ve velkých městech, ale přesto lze do budoucna očekávat v této oblasti pozitivní trend. Pronájem bytu v Mostě je tak v současné době investicí, která se v budoucnosti pravděpodobně velice rychle vrátí.

Jak se Vám líbí představa bydlení v současném Mostě? Zvažujete koupi bytu jako investici pro efektivní zhodnocení vašich finančních prostředků? Neváhejte nám do komentářů napsat, jak vnímáte současnou krajinu Mostecka a zda byste v Mostě rádi žili či si pořídili byt k pronájmu.

Červenec 1st, 2019 redaktor: