Posilujte imunitu svých dětí. Jak? Dopřejte jim komplexní vitamíny

Letošní zima snad nemá konce a právě přechod mezi zimou a jarem je velice krizový, co se virových nemocí týče. Střídání vyšších a nižších teplot, to není pro naše tělo nic příjemného a náchylnější jsou především děti a senioři, jež mají obvykle i horší a delší průběh nachlazení. Každoročně se pak v tomto období objeví chřipková epidemie, která řádí napříč celou republikou. Letos tomu není jinak, a ačkoliv byla vyhlášena již před mnoha týdny, onemocní další a další pacienti.

Prevence je základ

Jak už bylo řečeno, rizikovou skupinou jsou děti, onemocní-li ony, často se nemoc přenese i na vás, manžela a další rodinné příslušníky. Pakliže nechcete, aby vaše rodina promeškala příchod jara a proležela jej s chřipkou, důležitá je prevence. Jaká? Formou vitamínů a doplňků stravy, jež pomohou posílit imunitní systém.

A nejen v tomto období, ale po celý rok je potřeba tělu dopřát dostatečný přísun vitamínů, protože mají vliv na udržení dobrého zdraví celkově.

Jaké vitamíny děti potřebují?

Vitamíny a minerály jsou látky, které potřebujeme všichni, ale mnohé z nich si naše tělo neumí samo vyrobit. Jedinou z možností, jak je můžete do těla dostat přirozenou cestou, je tedy strava, která je na vitamíny a minerály bohatá. Dětský organismus se navíc vyvíjí mnohem rychleji, a tím pádem jsou pro ně tyto složky zásadní. Jednak proto, aby děti měly nejen odolnější imunitní systém, ale svou roli hrají také při vývoji mozku, orgánů i celého pohybového aparátu. Existuje obrovské množství vitamínů a minerálů, jež lidské tělo potřebuje, vybíráme alespoň 4 důležité právě pro děti.

Vitamin D

Dle aktuálních průzkumů Státního zdravotního ústavu (SZÚ) chybí českým dětem vitamin D. Jen třetina dětí jej má dostatek celoročně, nejhorší je ale situace v zimě a na jaře. Jeho nedostatek může mít za následek měknutí kostí, častější infekce nebo rozvoj civilizačních onemocnění a mohou se jim více kazit zuby. Dále vitamin D pomáhá tělu vstřebávat vápník a fosfor ze zažívacího traktu.

Vitamin C

Nejznámější a nejvíce populární je vitamin C. Má podstatný vliv na obranyschopnost organismu, usnadňuje hojení ran, uchovává silné kosti, šlachy, zuby, dásně a tkáně a urychluje průběh běžných nachlazení.

Železo

Dalším důležitým minerálem je železo. Jeho nedostatek má za následek únavu a potíže se soustředěním. Poruchy chování jsou častější právě u dětí. Ty mohou být napjaté, ve školce a škole netečné, málo aktivní, nesoustředěné. Železo má tedy příznivý vliv na myšlení, paměť, koncentraci a na snížení únavy a vyčerpání.

Jód

Jód přispívá k normální činnosti nervové soustavy. Absolutně zásadní vliv má jód na růst a vývoj dítěte, jeho inteligenci, vývoj mozkových buněk i psychiku a to už během prenatálního vývoje. Rovněž hraje roli i v poruchách štítné žlázy, kdy dochází buď ke snížení nebo zvýšení její funkce.

Vitamíny Vibovit mají vše

Snad každý rodič chce pro své dítě jen to nejlepší. Základem je zajištění pestré a vyvážené stravy bohatou na vitaminy a minerály. Ne vždy se však můžeme na vyváženost jídelníčku spoléhat. Je tedy dobré doplňovat potřebné látky pomocí doplňků stravy. V případě dětí je skvělý např. Vibovit junior (http://www.vibovit.cz/produkty/junior-produkty/), obsahuje všechny důležité vitaminy a minerální látky v dávce optimálně sestavené k doplnění denní stravy pro děti od 4 let. Nechybí železo, jód, vitamín C a vitamín D. Zakoupit jej můžete ve formě ovocného želé nebo cucavých tablet ve tvaru opičky. Děti si je tedy oblíbí a budou se na svůj denní přísun vitamínů těšit.

Březen 20th, 2018 redaktor: