Láká vás domácí výroba fotografií?

ilustrační foto2Zrealizovat své dílo „od A až do Z“ – to je sen každého tvůrčího člověka. Fotoamatérům ho dnes splňuje velký trend – tisknutí fotografií doma. Nejvíce oblíbené je hned po příjezdu z dovolené. Moderní tiskárny jsou navíc cenově dostupné opravdu všem!

Současné fotografování oproti tomu minulému značně pokročilo. Naši dědečkové museli bedlivě hlídat náklady na materiál, zatímco v novém tisíciletí lze jednorázově „nacvakat“ stovky i tisíce snímků. Jejich třídění a pobyt v „digitální fotokomoře“ sice pak zabere určitý čas, avšak výsledek obvykle stojí za to. Nikdo cizí vám totiž detaily ze soukromých fotek nezpracuje tak citlivě, jako vy sami.

Hlavní výhody domácího tisku digitálních fotografií:

  • Úplná kontrola nad fotografickým procesem.
  • Volba tiskových papírů různých vlastností.
  • Možnost změn barev a vytváření libovolných výřezů.
  • Pečlivé zkoumání zvětšeniny před tiskem.

Vytištěné fotografie můžete umístit do knih či kalendářů, které koupíte v papírnictví, a pak je archivovat nebo darovat svým blízkým. Tradiční prohlížení obrázků, ke kterému nepotřebujete elektroniku ani elektřinu, zůstává nenahraditelné, na čemž se shodují příslušníci všech generací.

Jakou vybrat tiskárnu?

Nyní máte jedinečnou příležitost „zhmotnit“ prožitky, nálady a emoce zachycené na snímcích přesně podle svých představ. Ještě nikdy nebylo na výběr tolik technicky vyspělého zařízení. Máte-li k dispozici počítač s vhodným monitorem a ovládáte některý fotoeditor, přistupte k výběru tiskárny. Pro tisk fotografií se používá:

  • inkoustová barevná tiskárna,
  • kvalitní fotopapír.

Alternativou je rychlá termosublimační tiskárna, vyvinutá přímo pro tisk kvalitních fotografií, k níž náleží speciální papír (pokud si nevíte rady s nastavením tiskárny či výběrem papíru, navštivte poradnu portálu Tisknulevně.cz)

Na základě toho, jak a co chcete převážně tisknout, na jaký formát, kolik stránek za měsíc a podobně, si můžete nechat vytvořit bezplatnou nabídku tiskárny a spotřebního materiálu. Je ověřeno, že díky tomuto doporučení „na míru“ ušetříte při následném provozu i tisíce korun.

Leden 29th, 2015 redaktor: