K úspěšnému podnikání je potřeba zajistit i vhodné prostory

Již nějakou dobu podnikáte a začíná se vám dařit? Doposud jste si vystačila sama, kdy jste svou práci vykonávala z domova z pracovny? Nyní však pociťujete, že je potřeba se soustředit nejen na práci, která musí být kvalitně odvedena, ale je nutné zajistit také vhodné prostory, kde se můžete scházet se svými klienty a obchodními partnery? Prostě se vaše podnikání rozjelo natolik, že jedna místnost u vás doma není úplně tou ideální vizitkou pro vaše jméno? Vaše pocity jsou oprávněné! Pokud totiž chcete být ještě více úspěšná, vyhraněné místo pro vaše podnikání je ne méně důležité.

Proč se poohlédnout po kancelářských prostorách?

Mnozí podnikatelé nemají potřebu zařizovat si v prvopočátcích podnikání vlastní kancelářské prostory a nechtějí v tomto směru investovat. S prací z domova si vystačí. To je sice možné a často i praktické, ale do té doby, než se vaše podnikání vyvine natolik, že se musíte se svými klienty a partnery scházet a nelze vše řešit pouze po telefonu nebo e-mailem. Je mnohem lepší si zajistit vlastní kancelářské prostory, ať už se jedná variantu koupě nebo pronájem kanceláře. V takové situaci se pravděpodobně nacházíte i vy a nyní musíte dořešit, která ze dvou možností je pro vás výhodnější.

Je výhodnější pronájem kanceláře?

Řada podnikatelů volí prioritně pronájem kanceláří, pokud nemají finanční prostředky na pořízení vlastní nemovitosti nebo nějaký vhodný komerční prostor oni sami nevlastní. Kanceláře k pronájmu jsou tedy výhodnější variantou, pokud i vy nemáte dostatek peněz na kancelář, kterou byste si mohli pořídit a zároveň si nechcete ani žádné prostředky půjčovat. Některým pronájem vyhovuje i z toho důvodu, že se časem opět více rozšíří a budou potřebovat jiné, větší kancelářské prostory, případně v jiné lokalitě apod. Pronájem je řešení, u kterého není tolik časově náročné jeho vyřízení, takže můžete začít podnikat na novém místě relativně rychle. Odpadá vám také správa s nemovitostí, netýkají se vás opravy atd.

Spolehlivý pronajímatel kanceláří v ČR?

Ať už hledáte pronájem kanceláře Praha, Brno, Ostrava nebo byste ráda podnikala v kterémkoli jiném městě, nejjednodušší je vyhledat volné prostory přes internet. Nezabere vám to tolik času, můžete se podívat na fotografie, přečtete si potřebné informace a máte možnost si projít větší množství nabídek. Pronájem poskytuje mimo jiné společnosti také Pražská správa nemovitostí (PSN), která se soustředí na celou ČR, nejen Prahu, ale i ostatní místa v zemi. Sama PSN vlastní poměrně velké množství administrativních budov, a proto vám může nabídnout opravdu kvalitní kanceláře k pronájmu. Velkou přednosti nabídek PSN jsou příznivé ceny, a to i v lukrativních lokalitách.

Nahlédněte na web www.psn.cz do sekce komerční prostory k pronájmu, třeba právě některá z nabídek vás zaujme natolik, že už velice brzy budete moci podnikat na mnohem reprezentativnějším místě.

Říjen 16th, 2013 redaktor: