Jarní šílenství začíná. Všichni honem do přírody!

shutterstock_99631379Pro LARPové nadšence, notorické nesportovce a vůbec jiné živly tíhnoucí spíše k pohodovým vycházkám do přírody než k pokořování limitů lidského těla ve značkovém outdoor oblečku, nadchází právě teď ta správná doba vytáhnout paty z domu, respektive z koleje.

Teploty už začínají stoupat, a tak můžete vyrazit na výlet i v „pláťácích za stopade“ a nemusíte si obouvat nepromokavé, ale zároveň prodyšné boty za „tři tácy“, které navíc použijete jednou, dvakrát v životě. Pakliže nepatříte k těm, které do hipsterských kaváren nechtějí pustit kvůli příliš barevnému, funkčnímu a vůbec všelijak příliš sportovnímu oblečení, může vám dát taková víkendová hra nebo sbližovací víkend na horách pořádně zabrat.

Puchýře a jiné „radosti“

Co naplat, to převážné vysedávání za učebnicemi nebo v restauračních zařízeních (každému podle jeho potřeb a gusta) nemá nutně dobrý vliv na fyzickou kondici, a tak, když vás přepadne náhlý popud přírody a volá jasným hlasem „pojď ven!“ se dá předpokládat, že až se vrátíte, budete nutně potřebovat cokoliv, co vám vydezinfikuje a ošetří puchýře a sedřené paty a uleví od úporné bolesti nohou. Jistě, časně jarní les je krásný zážitek, ale 15 kilometrů na netrénovaných nohách je navečer dost znát. V tom případě je nejlevnějším a nejefektivnějším řešením Alpa francovka. Pokud vám základní varianta nestačí, můžete sáhnout po její bylinné odnoži z konopí. Cena se pohybuje od 20 do 30 korun, takže by vaše peněženka neměla utrpět žádnou větší újmu. Další nezbytností pro občasné výraznější túry jsou kvalitní ponožky, s jejich výběrem pro konkrétní příležitost však není na škodu se v obchodě pozeptat.

Rady typu: „Na krku mějte zavěšenou busolu, píšťalku, případně nůž a mapu v plastovém obalu” si sice můžete nechat projít hlavou, ale řekněme si upřímně: kolik takhle vymóděných lidí po lese doopravdy běhá? Takže pokud plánujete něco akčního, zahrnujícího i turistiku, dá se to zvládnout i s trochu vytahanějšími džínami, ochozenými botami a pojistkou v podobě oné francovky. Teď už zbývá jen vyrazit.

Zdroj ilustrační fotografie: Shutterstock

Duben 16th, 2015 redaktor: