Jak by měl vypadat ideální pracovní stůl do dílny?

Plánujete si doma nebo v zahradním domku zařídit kutilskou dílnu, kde budete mít uloženo nářadí, které se vám v domácnosti bude nezištně hodit? Nemusíte mít k dispozici ihned celou místnost, stačí menší pracovní koutek, jehož základem bude útulnost a přehlednost. Proto se neobejdete bez správného dílenského stolu. Ten vám zároveň nabídne odolný, stabilní a bezpečný pracovní prostor pro veškeré činnosti. Na co si dát pozor při jeho výběru a kde se po něm poohlédnout? Poradíme vám.

Stabilita na prvém místě

Na rozviklaném stolu toho moc neuděláte. Ponk do dílny musí mít stabilní a odolné nohy, které vydrží i vysokou zátěž. Všímejte si tedy, jakou mají nosnost. Co se týče provedení, lze zvolit několik typů, ať už pevné, s výškově nastavitelnými policemi, pojízdné, s úložným prostorem, elektropneumatické apod. Výhodou je také možnost stůl přesouvat dle potřeby.

Odolná pracovní deska

Pohodlnou práci vám zajistí pracovní deska, jejímiž hlavními předpoklady jsou rovněž odolnost a pevnost. Dobrou volbou je masivní buk, který je vysoce kvalitním materiálem. Zvolit lze profilované bukové hranoly lepené do plošných desek nebo varianta z vrstvené lisované bukové dýhy. Pracovní desky mohou být dále opatřeny speciální úpravou, jako je např. pogumování, oplechování.

Vhodné rozměry

Aby se vám u stolu pracovalo co nejlépe, důležité jsou rozměry. Co se týče výšky, doporučuje se kolem 880 mm. Takto vysoký dílenský pracovní stůl poskytne dostatečný komfort při práci osobám normálního vzrůstu. Pokud budete potřebovat ponk snížit nebo zvýšit, výškově nastavitelné nožky vše vyřeší. Šířku stolu určí místo, které na tento nábytek máte. Obecně čím bude širší, tím se vám na něj více vejde.

Dostatek úložných prostor

Nedílnou součástí mnohých dílenských stolů jsou úložné prostory v podobě regálů, šuplíků nebo skříněk s regály. Pochopitelně je vhodné využít prostor co nejlépe, takže čím víc šuplíků, tím lépe. Velmi užitečným pomocníkem je také závěsný panel na zeď za stůl. Zde lze díky různým háčkům, magnetům, poličkám a dalším držákům přehledně uspořádat všechno potřebné nářadí, s tím, že máte vše po ruce.

Kvalita od specialisty

Veškeré zmíněné předpoklady pro dílenský stůl splňuje český nábytek od POLAK s.r.o. Společnost klade důraz na ergonomické požadavky, bezpečnost, vysokou variabilitu a jednoduché ovládání. Pracovní stoly nabízí vysoký komfort užívání, ať už pro domácí potřeby, tak profesionální dílny. Velkou výhodou je možnost jednotlivé části nábytku individuálně přizpůsobit a kombinovat. Pořídit můžete modulární nebo mobilní stoly a ponky, včetně příslušenství. Sestavit si tak vlastní pracovní plochu odpovídající prostorám, které máte k dispozici, nebude problém.

Srpen 23rd, 2018 redaktor: