Didaktické hračky zabaví a mají pozitivní vliv na vývoj dítěte

Velmi známé staré přísloví: „Kdo si hraje, nezlobí.“, je bezesporu pravdivé. Každé dítě je již od útlého věku obklopováno nejrůznějšímu předměty a hračkami, díky kterým se zabaví. Existují však i varianty, jež jsou ideální nejen pro to, aby dítě nezlobilo, ale zároveň se může něčemu naučit, v něčem se zdokonalit a při hře si v žádném případě neublíží.  

Všechny maminky jsou jistě rády, když začne její děťátko zkoumat svět. Přirozeně mu ho pomáhá poznávat a nabízí mu nejrůznější nové podněty rozvíjející schopnosti. K tomu skvěle poslouží didaktické hračky. Tyto dítěti zkoumání okolního prostředí výrazně usnadní.

Co to jsou didaktické hračky?

Didaktické hračky rozvíjí u dítěte logické myšlení, motoriku, cítění, podporují vlastní fantazii a umožní něčemu novému se přiučit. Tyto hračky budou vaši ratolest nejen bavit, ale nenásilnou a zábavnou formou se naučí dovednosti pozitivně ovlivňující správný vývoj. Váš syn nebo dcerka se při hře učí rozlišovat barvy, geometrické tvary, čísla, písmena a přiřadí k daným předmětům význam. Není divu, že jsou tyto pomůcky součástí mnohých mateřských škol a center.

Jakou didaktickou hračku vybrat?

Současný trh s hračkami je natolik pestrý, že toho nabízí opravdu spousty. V případě výběru hraček je však potřeba pečlivě vybírat takové, které budou mít pro vaše dítě smysl. A to didaktické hračky rozhodně mají. Lze je pořídit z nejrůznějších materiálů. Počínaje dřevem, plastem, kovem, papírem, konče textiliemi. Třeba ty ze dřeva mají své nenahraditelné kouzlo, stále jsou nadčasové, velmi odolné a v případě potřeby jdou velmi jednoduše opravit.

Obecně jde o různé kostky, vkládačky, skládačky, stavebnice a provlékaly. Tyto pomůcky pomáhající s rozvojem smyslů, počítáním, poznáváním hodin a času, ročního období, lidského těla apod. Pořídit lze i pomůcky pro výuku cizího jazyka, zejména angličtiny či hračky rozvíjející zejména manuální zručnost dětí.

Hmatová hra, cena: 339 Kč

Hmatová hra, cena: 339 Kč

Multifunkční dům Leo, cena: 649 Kč

Multifunkční dům Leo, cena: 649 Kč

 Puzzle dopravní prostředky, cena: 139 Kč

Puzzle dopravní prostředky, cena: 139 Kč

Motorická kostka Kachna, cena: 485 Kč

Motorická kostka Kachna, cena: 485 Kč

Výuka angličtiny, cena: 479 Kč

Výuka angličtiny, cena: 479 Kč

Kompletní nabídku dřevěných didaktických hraček naleznete na e-shopu Bambinot.

Červenec 15th, 2015 redaktor: