Budování vlastní šperkovnice

ilustračníJe několik základních šperků, které by každá žena měla mít…
Když kupujete šperky, kupujte hlavně ty, které se vám líbí, ale myslete také na jejich životnost a všestrannost, abyste ze své investice získaly maximum. Existují klasické prověřené kousky, které mnoho žen nosí stále dokola – a právě ty jsou skvělými základními stavebními kameny pro vaši šperkovnici.

Když si vytvoříte kvalitní základ z pár základních druhů šperků, vždy budete vypadat upraveně, bez ohledu na oblečení nebo příležitost.
Mezi ty kousky, které prostě musíte mít, patří diamantové pecky, náhrdelníky s přívěsky, výrazný prsten s drahokamem a perly.

Diamantové pecky

Tohle jsou asi ty nejuniverzálnější náušnice, které můžete mít. Diamanty se hodí prakticky k jakémukoli oblečení, které k nim zvolíte, a jednoduchost malého drahokamu tvoří dokonalou kombinaci s výraznými náhrdelníky. Můžete si vybrat z množství různých kovů, i když pro diamanty jsou nejvhodnější zlaté náušnice, a rozhodnout se, zda preferujete jeden velký kámen, nebo spíš více malých kamínků seskupených dohromady.

Tyto náušnice jsou velmi elegantní a budou se vám hodit v podstatě ke všemu

Velmi elegantní náušnice s drobným diamantem se vám budou hodit v podstatě ke všemu.

Náhrdelník s přívěskem

Jemný a něžný, tohle je každodenní kousek, který se hodí k jakémukoli typu oblečení. Můžete ho nosit k pracovnímu kostýmu i k džínsům. Přívěsky můžou být různého typu, klasikou je jeden drahokam, medailonek s fotkou, nebo přívěsky ve tvaru přírodních motivů, písmen, čísel nebo symbolů. Nádherné jsou samy o sobě, ale náhrdelníky vypadají skvěle i vrstvené. Jen si pohrajte s délkou a typem řetízku nebo dokonce i různými kovy, je moderní kombinovat zlaté a stříbrné šperky dohromady.

Nádherný přívěsek ozdobí každou ženu.

Nádherný přívěsek ozdobí každou ženu.

Velký prsten s drahokamem

Jinak známý také jako koktejlový prsten. Je doplňkem, který dodá barevný nádech a kouzlo bez velké námahy. Od alexandritu po turmalín, kamenů na výběr je opravdu nepřeberné množství. Drahokam je hlavním prvkem šperku, typicky je na prstenu jeden velký centrální kámen, někdy obklopený menšími kamínky stejného nebo barevně ladícího drahokamu.

Výrazný koktejlový prsten pro zvláštní příležitosti.

Výrazný koktejlový prsten pro zvláštní příležitosti.

Perly

Perly jsou klasickým kouskem pro kteroukoli šperkovnici a mohou být nošeny jak do práce, tak ve volném čase. Mezi tradiční perlové šperky patří jednoduchý nebo dvojitý náhrdelník. Moderní verzí je jednoduchý řetízek s jedinou perlou v přívěsku. Na výběr máte kromě klasické bílé také další barevné varianty perel.

Perly jsou stále velmi módní.

Perly jsou stále velmi módní.

Začněte budovat

Tyto základní stavební kousky jsou jen začátek. Samozřejmě maté v každé kategorii mnoho možností, jak vybrat ten vhodnější kousek, který odráží vaši osobnost. Bavte se! Ať vás šperky zkrášlují a přinášejí vám v životě potěšení.

Únor 5th, 2015 redaktor: