Uvažujete o bydlení v Praze? Poradíme, na co si dát pozor!

Bydlení v Praze má jistě mnoho výhod. Mezi největší patří vyšší šance na zisk velmi dobře placeného zaměstnání, vlastně permanentní účast v kulturním dění, bohatší výběr škol a školek i to, že v Praze je to vlastně všude kousek. Aby tomu tak skutečně bylo, je třeba výběr místa bydlení řádně promyslet. Poradíme vám s tím, co vše je třeba vzít v potaz.

Výběr lokality musí stát na prvním místě

Praha má celkem 22 obvodů, které se dělí ještě na městské části. Právě to bude hrát ve výběru ideálního místa pro vaše bydlení velkou roli. Byty na prodej Praha najdete na mnoha místech, ovšem svou kvalitou a především potom kvalitou okolí se od sebe výrazně liší. Je třeba důkladně zvážit, jak si lokalita stojí v porovnání s ostatními. Zajímejte se hlavně o bezpečnost místa a současně také o občanskou vybavenost.

ewoman.cz_finep_cz_01

Všimejte si okolí kolem vašeho vysněného domova

Zajímat vás musí:

  • Dopravní obslužnost – zjistěte si, zda je blízkosti stanice metra, tramvaje či autobusu.
  • Zajímat by vás měla dojezdová vzdálenost do vaší práce i do školy pro děti, možnost parkování apod.
  • Blízkost obchodů, lékařů apod.
  • Možnosti sportovního a kulturního vyžití
  • Vzdálenost od přírody

Starý, nový nebo pronájem?Jasno musíte mít v tom, jaký typ nemovitosti chcete. V nabídce jsou novostavby Praha i starší byty. Nabídky jsou cenově srovnatelné. Doporučujeme volit novostavbu, protože v případě staršího bytu je třeba počítat ještě s výdaji navíc na rekonstrukci. Více se také vyplatí koupě bytu. Ceny bytů v Praze se stabilně zvyšují, takže je koupě i výhodnou investicí do budoucna. Pro pronájem se rozhodněte v případě, chcete-li si bydlení v Praze zatím jen vyzkoušet.

ewoman.cz_finep_cz_02

U novostavby není potřeba investovat finance do úprav a na rekonstrukci bytu.

Kde hledat nabídky?

Určitě se vyplatí hledat nabídky od developerských společností jako je například tento prodej rodinných domů Praha. Výhodnější mohou být i nabídky od soukromých osob. Zajímavé nabídky mohou mít i realitní kanceláře. Zde ale počítejte s tím, že si za zprostředkování mnohé realitky účtují tučné provize.

ewoman.cz_finep_cz_03

Developerské projekty mohou být tou správnou volbou.

Co ještě zvážit?

Musíte znát vaši finanční situaci. Dříve, než se o byt či dům začnete zajímat, zjistěte si, zda vám v bance půjčí. Několik cenných rad pro zařizování hypotéky najdete zde.

Září 10th, 2015 redaktor: