Úklid je sice nutností, ale ne středobodem světa

Dřevěná podlaha? Opatrně s mokrým hadrem!

S vodou to u dřevěných podlah nepřehánějte! Mop nebo hadr vždy jen jemně navlhčete a před vytíráním dostatečně vyždímejte. Následkem nadměrné vlhkosti se může povrch začít nepříjemně zvedat, kroutit nebo ohýbat. Pro běžné vytírání je vhodný například prostředek Diava Flower, která vaši podlahu nejen zbaví nečistot, ale také příjemně provoní váš byt.

3 tipy, jak se zbavit mastnoty:

Tip č. 1 – Pokud narazíte na mastný flek, zbavte se ho co možná nejdříve.

Tip č. 2 – Nenechte mastnotu zaschnout: pekáče, keramické a skleněné mísy – pokud nemáte čas rovnou umýt, nechejte odmočit v teplé vodě.

Tip č. 3 – Naše babičky se zbavovaly mastnoty díky octu. Ten lze nanášet na mastné skvrny buď přímo, nebo v ředěné formě. Nevýhodou však je octový odér, kterého se po čištění hned nezbavíte.

Volbu těch správných pomocníků neberte na lehkou váhu

Nebaví vás číst návody k čisticím přípravkům? Vyberte si prostředky, které jsou multifunkční – nezaberou vám hodně místa a nebudete muset pokaždé zkoumat, k čemu by asi mohly sloužit. Například při úklidu koupelny plně oceníte Diavu multifunkční, využijete ji na zrcadlo, baterie, police nebo záchodovou mísu – vše se bude lesknout čistotou a vystačíte si pouze s jediným prostředkem. Je jasné, že čas tráví většina z nás raději jinak než domácími pracemi. Přitom si úklid komplikujeme mnohdy sami. Někdy jen stačí zvolit vhodného pomocníka pro konkrétní úkol, např. Fixinelu, a nepořádek bude mizet přímo před očima,” říká Marta Matyášová ze společnosti Tatrachema.

Rada našich babiček – ocet jako přírodní dezinfekce

Ocet využijete při čištění kuchyně i koupelny. Poradí si s čištěním porcelánu, nerezu, mosazi i mědi. Octová voda vrátí lesk umyvadlům i skleněným plochám. Ucpané trubky a odpady? I tady pomůže ocet – nalijte do nich ocet a nechejte působit 30 minut. Svou službu splní také při vytírání podlah, nepoužívejte ho však na podlahy mramorové a dřevěné.

Rada pro všechny hospodyňky: nechejte si s domácími povinnostmi pomoct

Ať přítele, manžela nebo děti – zaměstnejte je také. Neznamená to, že by měli „otročit od rána do večera, ale svěřte jim méně náročné úkoly, zapojení do domácích prací ještě nikomu neuškodilo a pro vás to bude velká pomoc.

Květen 26th, 2016 redaktor: