Módní rádce: Jaké nosit kalhotky, aby lichotily vaší postavě?

kalhotkySpodní prádlo nosíme každá z nás. Základem je, aby dobře padlo. A to neplatí pouze v případě podprsenky, ale také kalhotek. I při výběru kalhotek byste měla zohlednit, jaký střih, velikost, materiál kalhotek vybrat, tak aby co nejvíce lichotily vaší postavě. Správně zvolené kalhotky vám totiž dokáží potlačit to, co potřebujete schovat, tedy zamaskovat určité nedostatky nebo naopak právě zvýraznit vaše ženské křivky. V dnešním článku se tedy zaměříme na spodní díl dámského prádla a poradíme vám, jaké kalhotky kupovat.

Co potřebujeme schovat?

Bohužel ne všechny se můžeme pyšnit perfektními proporcemi a máme zadečky jako kupříkladu Pippa Middleton, která je pověstná svým dokonalým a sexy pozadím. Trápí nás špíčky na bocích, větší a povolené bříško, objemnější zadeček, silnější stehna, kratší nohy nebo třeba strie. Ať už se potýkáte s tím, či jiným problémem, díky dobře padnoucím a zvoleným kalhotkám můžete nedostatky skrýt. Stačí jen vědět, po jakých kalhotkách v obchodě sáhnout. My vám více povíme a také ukážeme konkrétní fotografie kalhotek, jež jsme si vypůjčili z e-shopu vip-pradlo.cz. Jistě si díky nim budete moci udělat reálnější obrázek.

1. Když máte špíčky na bocích

Jistě to mnohé z vás moc dobře znají. Jakmile si na sebe oblečete kalhotky, přetékají vám špíčky, ať už menší nebo větší. Jedná se zejména o nešvar baculek, nicméně tento problém mohou mít i štíhlé ženy, jestliže nemají svou postavu zcela zpevněnou. Největší chybou je však to, že si vybíráme špatnou velikost kalhotek. Často si totiž koupíme menší velikost a nechceme sáhnout po těch větších. Větších velikostí se však vůbec nebojte, věřte, že vám udělají mnohem větší službu. Pokud budete kupovat kalhotky v obchodě, klidně si je vyzkoušejte. Nespoléhejte jen na jednu velikost. Když máte jedny kalhotky akorát ve velikost třeba M, neznamená to, že vám budou sedět vždy jen emka. Stačí rozdíl v materiálu a už budete ve stejné velikosti vypadat jinak. Méně elastický materiál bude více pevnější. Máme však ještě jeden trik, kromě výběru správné velikosti, doporučujeme nosit kalhotky zakončené krajkou nebo bezešvé kalhotky. Tyto kalhotky totiž budou jemně kopírovat linii vašeho těla.

1.krajkové1B

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Když máte krátké nohy nebo silnější stehna

Ať už máte kratší nohy nebo silnější stehny, i vám můžeme doporučit jeden typ kalhotek, a to vykrojené kalhotky. Stačí klidně mírně, nemáme na mysli hned tanga, která nejsou zrovna lichotivá pro většinu žen. Mírně vykrojené kalhotky opticky nohy prodlouží i zeštíhlí. Rozhodně zapomeňte na nohavičkové kalhotky, které nohy ještě více zkrátí i zvýrazní i silnější stehna.

2.2.mírně vykrojené

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Když máte větší pozadí

Asi málokterá žena je spokojena se svým zadečkem. Troufáme si říct, že snad každá bude mít ke svému pozadí nějaké výhrady? Které kalhotky však ženským zadečkům svědčí? Jsou to mírně vykrojené kalhotky, jejichž lem končí přibližně v polovině půlek. Tomuto typu kalhotek se říká brazilky. U klasických střihů lem končí až pod půlkami. Brazilky pozadí opticky zmenší a váš zadeček bude i tvarově hezčí. V každém případě se vyhněte tangům. Ač se tanga považují za nejvíce sexy spodním prádlem, v reálu je tomu právě naopak. Tanga zadek ještě více zvýrazní a ukáží jej tak, jak jej příroda stvořila. Tangy toho tedy moc neskryjete. Nicméně jsou příležitosti, kdy jsou tanga žádoucí nejvíce. A to v případě, že si budete brát sukni nebo šaty, protože jsou tanga v podstatě neviditelné a lemy z kalhotek, které jsou přes šaty vidět, nejsou zrovna estetické.

3. vykrojené3.brazilky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Když potřebujete schovat bříško

Pakliže máte povislejší bříško a nemáte jej moc pevné, můžete tento nedostatek na postavě eliminovat díky vyšším kalhotkám. Nemusí být zrovna stahovací, stačí, když budou vyšší, pevnější i přes bříško. Bokové kalhotky nejsou v tomto případě úplně ideální, neboť partie bříška nezakryjí. Samozřejmě lze zvolit přímo stahovací kalhoty nebo pásy. Tyto druhy spodního prádla však nebudou pro každodenně nošení zcela pohodlné, neboť jak už z názvu vyplývá, jsou stahovací. Sáhněte tedy po vyšších kalhotkách, jež jsou vyztuženější v oblasti břicha.

4.stahovací astahovací kalhotky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Když máte strie

Některé z vás mohou trápit strie. Nemusíte být zrovna po porodu, strie totiž mohou potkat ženu v každém věku. Jestliže i vy máte strie na bocích, lze je fikaně zakrýt kalhotkami s širšími lemy, případně nohavičkovými kalhotkami, pokud jste štíhlé postavy. Musíte zvolit tedy střihově umírněnější model, nicméně si dejte záležet i na výběru barvy. Vyhýbejte se tělové a bílé barvě, neboť půjdou strie více vidět vhledem k tomu, že barva splyne s vaší pokožkou. Zvolte raději pestré, výrazné barvy, hravé vzory, čímž od strií odpoutáte pozornost.

strie25.strie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Tak co? Nosíte správné nebo zcela špatné kalhotky? Máte jiné triky, jak zakrýt to, co nechcete, aby šlo vidět? Podělte se o ně i s námi…

 

Leden 20th, 2014 redaktor: