Milujete víno? A máte i kvalitní servis pro jeho podávání?

Patříte mezi milovnice dobrého vína? Máte vytipovaná vinařství a druhy vín, které jste si zamilovala a neměnila byste? Nedovedete si představit lepší odměnu po pracovním týdnu, než posezení u vaší oblíbené značky v pohodlí svého domova? Aby byl požitek z pití vína skutečně dokonalý, měla byste mít i kvalitní servis pro jeho podávání. Přečtěte si více o tom, co by v něm nemělo chybět…

Sklenky jako základ

Základním vybavením jsou pochopitelně sklenice na víno. Jako milovnice vína byste měla vědět, že existují různé druhy sklenic pro různé druhy vína. Sklenice na bílé víno by měla být na vyšší nožičce a rovnoměrně zakulaceným hrdlem. Sklenice na červené víno je nižší, ale ve vrchní části více zaoblená. Speciální druhy sklenic jsou pak na šumivé víno, růžové víno nebo na bordeaux. Máte vhodné sklenice? Detailní informace o servírování vín, vhodných sklenicích a doplňcích najdete zde.

Kvalitní otvírák nesmí chybět

Ve vaší výbavě nesmí chybět kvalitní otvírák na víno. Nejoblíbenějším typem v posledních letech je tzv. motýlek se dvěma křídly, která se při šroubování do korku zdvihají. Pak stačí jen křídla stlačit dolů a korek lehce vytáhnout. Existují pochopitelně i další druhy, jako pákové otvíráky nebo elektrické. Stačí dát do stroje láhev, zapnout stroj a o nic víc se už nemusíte starat.

A co dále?

A jaké další druhy vybavení by vám nemělo chybět? Rozhodně elegantní karafy na víno. Karafa vypadá na stole lépe než celá láhev. Nezapomeňte, že stejně jako u sklenic existují různé druhy karaf na různé druhy vín. Skvělým dárkem se mohou stát také vinné sety. Ty zpravidla obsahují otvírák, uzávěr, nalévátko a ochranu proti kapání. Všechno to a mnohem více vybavení pro milovníky vína nabízí eshop Tescoma.

Srpen 30th, 2017 redaktor: